> Новини та коментарі > Олег Канівець: Провал ВРУ мораторію на закриття українських шкіл ­– ганьба

«Провал Верховною Радою проекту постанови про введення мораторію на закриття шкіл з українською мовою навчання – це свідчення антиукраїнського характеру як парламенту, так і владного режиму в цілому», - заявив заступник голови Української партії – голова Львівської крайової організації Олег Канівець.

За його словами, днями Верховна Рада відмовилася встановити мораторій до 2017 року на закриття загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання в адміністративно-територіальних одиницях, де такі навчальні заклади становлять менше, ніж половину від їхньої загальної кількості. «Це ганебно для парламенту, який вважає себе українським, коли за прийняття відповідного проекту постанови проголосували лише 66 народних депутатів. І це при тому, що у жовтні 2011 Президент Віктор Янукович заявив про намір увести мораторій на закриття українськомовних шкіл у східній Україні та російськомовних – на заході країни, однак таке рішення так і не було ним прийнято».

У той же час, за словами автора законопроекту народного депутата Андрія Парубія, у Донецькій області всього 13% шкіл з українською мовою навчання, в Луганській – 22%, у Криму – 1,3%, у Севастополі – 0,3%. І при цьому народний депутат Алла Александровська ще насмілюється щось говорити про те, що нібито постанова суперечить Конституції, створюючи дискримінацію за мовним принципом?

«Парламент ще раз нам продемонстрував, що він не гідний називатися Верховною Радою України, оскільки виконує щось на зразок ролі «Малоросійської колегії» на догоду як північному сусідові, так і відверто реваншистським антиукраїнським силам всередині нашої держави. Ми стоїмо знову перед реальною загрозою ренесансу русифікаторської політики, до впровадження якої схильний владний режим в Україні. Цього не можна допустити, а протиставити цьому ми можемо лише тиск на владу об’єднаної сили згуртованої опозиції», – зазначив голова Львівської крайової організації Української партії.

«Парламент також відмовився встановити виплату педагогічним працівникам пенсії в розмірі 80% заробітної плати, що свідчить про подвійні стандарти та подвійну мораль чинної влади», - підкреслив Олег Канівець.

Прес-служба Української партії


Повернутися