> Публікації > Епідемія некомпетентності

Чинний уряд діє не за Законами та здоровим глуздом, а так як все - без бюджету, без плану, без логіки та в ручному режимі у злочинний спосіб відмиванням бюджетних коштів на користь однієї політичної сили, яка, нібито, працює на Україну.

Надзвичайна ситуація (НС) природного характеру (код сфери виникнення 20606 - інфекційне захворювання людей невиявленої етіології, до 29.10.2009). Класифікатор УДК-НС, 019 2001 року. Загальні ознаки - кількість людей, які загинули (крім випадків аварій на автодорогах - НС регіонального рівня від 3 до 5 осіб). Отже, за всіма ознаками та у відповідності до чинного законодавства, органи державної виконавчої влади і перш за все уряд повинні діяти негайно, компетентно у відповідності з планами ОДА та міста Тернопіль на такі випадки, які повинні бути введенні в дію ще з 23 жовтня, коли НС набула ознаки місцевого рівня. А влада мовчала, питання чому? Некомпетентна, безвідповідальна. А якщо знала, то чому не діяла згідно законодавства. Ми маємо злочинну некомпетентність, яка приховувалася і це спричинило важкі наслідки.

По-перше, місцеві органи виконавчої влади Тернопілля, які згідно з Законом України "Про правові засади цивільного захисту" (2004р.) проявили злочинну некомпетентність,  непрофесіоналізм та й взагалі байдужість до виконання своїх конституційних та функціональних обов’язків. Конституція України ст. 50. Кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена. А наші місцеві органи влади приховували інформацію та й давали вказівки своїм підлеглим порушувати ст. 50 Конституції України.

По-друге,  МОЗ, МВС, МНС на яких покладено функції за визначення класифікаційних ознак та інформування про надзвичайну ситуацію, злочинно довго визначалися, щодо реагування на НС природного характеру, яка з місцевого рівня за 3 доби вийшла на загальнодержавний рівень (див.УДК-НС, 019   2001 року). А міська та обласна комісії з НС (штаби) (Постанова КМУ№174 від 16 лютого 1998 року),  які згідно з законодавством України повинні були негайно реагувати (див. Постанова КМУ від 3 серпня 1998 року) та відповідними змінами та доповненнями в подальшому ("Про єдину державну систему запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру").

По-третє, назріла негайна потреба прийняття Кодексу Цивільного захисту, який вже декілька років знаходиться у Верховній Раді України, але ж виявляється він не на часі. Не на часі тільки "завдяки", некомпетентності, непрофесіоналізму чиновників всіх рівнів, які призначаються, на жаль, за принципом: тупий - але відданий.

А закони життя говорять про зворотне, рано чи пізно за бездіяльність, байдужість та порушення Законів і не тільки Божих, а й людських, державних треба буде платити. На жаль, безвинні люди розплачуються за злочинну байдужість чиновників. Людям вже набридло спостерігати за чиновниками різних рангів, які виясняють відношення один з одним і часто це робиться публічно. Приклади, наші засоби масової інформації - друковані, радіотелевізійні, електронні.

Олександр Варакута (Тернопіль)


Повернутися