> Публікації > Олег Березюк: Ми найбільше підтримуємо кандидатів, які балотуються по мажоритарних округах

31 жовтня відбудуться вибори депутатів місцевих рад, сільських, селищних та міських голів. Українська партія бере активну участь у виборчих перегонах. Хід виборчої кампанії коментує голова політради партії Олег Березюк

- Пане Олеже, Ви неодноразового заявляли, що Закон України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», прийнятий напередодні, зроблений нашвидкуруч і проводити вибори за ним неможливо. Але вибори відбудуться і виборча кампанія проводиться саме за цим Законом. Як Ви прокоментуєте таку ситуацію?

- Закон, за яким проходять нинішні вибори органів місцевого самоврядування, м’яко кажучи, далекий від досконалості.

В партійному середовищі було дві діаметрально протилежні думки щодо участі у виборах. Деякі члени партії пропонували взагалі відмовитись від участі у цих виборах, оскільки закон, за яким вони проводяться, дає досить багато можливостей для фальсифікації народного волевиявлення. Але, незважаючи на недосконалість виборчого законодавства, ми все ж таки вирішили виставити своїх кандидатів. Переважна більшість наших кандидатів балотується по мажоритарних округах, і саме цим кандидатам партія надає найбільшу підтримку.

У свій час ми підготували проект закону «Про вибори депутатів місцевих рад», у якому пропонується місцеві вибори проводити виключно на мажоритарній основі. За нашим проектом закону суб’єктами висунення кандидатів мали бути партії та збори виборців, також зберігався інститут самовисування. Вважаємо, що право бути обраними мають всі громадяни України, незалежно від того є вони членами політичних партій чи ні. Обговорення законопроекту було проведено в більшості областей України, ми отримали підтримку від абсолютної більшості учасників обговорення.

- Яка подальша доля Вашого законопроекту?

- Слід зазначити, що участь у обговоренні нашого законопроекту взяли як представники провладних на той час партій, так і представники опозиції. Практично всі дали позитивну відповідь на запропоновані нами законодавчі ініціативи. Отримавши таку широку підтримку, ми звернулись до Президента України В. Ющенка із пропозицією ознайомитись із проектом закону і, якщо він його підтримує, винести законопроект на розгляд Верховної Ради.

- Яка була реакція Президента Ющенка?

- Він проігнорував звернення.

- Чи зверталися Ви з пропозиціями до нової влади?

- Після Президентських виборів ми запропонували новому Президенту України В. Януковичу скористатись нашими напрацюваннями. Але в його команди, очевидно, було своє бачення щодо закону про місцеві вибори, яке матеріалізувалось у Законі «Про вибори депутатів місцевих рад». Цей Закон абсолютно у всьому відрізняється від того, який був запропонований нашою політичною силою.

- Чому більшість кандидатів у депутати від Української партії ідуть не по партійних списках, а по мажоритарці?

- Ми вирішили взяти участь у виборах за мажоритарно–пропорційною системою, адже членами та прихильниками нашої політичної сили є люди, які користуються повагою і авторитетом серед мешканців місцевих громад. Значна частина кандидатів від нашої партії є також позапартійними. В основному це військовослужбовці, адвокати, представники правоохоронних органів, які ідуть у місцеві ради для того, щоб відстоювати інтереси людей.

Ми знаємо наших кандидатів. За роки перебування на відповідних посадах вони зарекомендували себе як висококваліфіковані професіонали і віддані патріоти України.

- Ви йдете на вибори по всій Україні чи робота сконцентрована в певних областях?

- Найбільш активну роботу наші кандидати ведуть у Івано-Франківській, Львівській, Дніпропетровській, Чернівецькій, Житомирській областях.

- З Ваших слів Ви маєте певні напрацювання у законодавчій сфері. У партії багато розумних і авторитетних людей, то чому народному депутату О. Ляшку пропонували стати її лідером. Невже не можна було обрати лідера із партійного середовища?

- Під час розмови з народним депутатом О. Ляшком питання про лідерство взагалі не стояло. Нами напрацьовано досить багато законодавчих ініціатив і ми хотіли їх практичної реалізації, а оскільки Українська партія не представлена у парламенті, то ми шукали суб’єктів законодавчої ініціативи, якими є народні депутати України, для того щоб домовитись про співпрацю. Такі переговори проводились не тільки лише з народним депутатом О. Ляшком.

- З ким іще велись перемовини?

- Ми не домовились і тому називати їх прізвища недоцільно. Скажу тільки, що практично всі себе вели достойно і адекватно. Один Ляшко наполягав на тому, що співпрацювати з партією він може лише ставши її лідером. Йому пропонували спочатку стати членом партії, познайомитись з людьми, попрацювати на розбудову партії та підняття її авторитету, але він категорично відмовився і наполягав на тому, що він почне працювати на партію лише після того, коли її очолить.

Це була перша і остання зустріч із цим депутатом. Більше наші шляхи не перетиналися.

- Якими Ви бачите подальші перспективи Української партії?

Сьогодні ми працюємо над розбудовою партії. Підтримуємо наших кандидатів на місцевих виборах і готуємось до парламентських. Маємо висококваліфікованих професіоналів, які хочуть і можуть працювати на Україну, цілий ряд законодавчих ініціатив і хочемо їх реалізувати для розбудови Української держави на благо нашого народу.

Прес-служба Української партії

Повернутися