> Публікації > Олег Олійник: Ми захищатимемо інтереси кожного українця

Останнім часом в Україні склалася дивна практика: якщо хтось починає працювати, показувати реальні результати, то таких людей обов’язково необхідно дискредитувати будь-якими засобами. Резонансного розголосу набула подія, коли керівництво Івано-Франківської області, шляхом залякування, залученням наглядових структур, намагалось здійснювати тиск на депутатський корпус калуської громади. Відповіддю на такі випади стала заява Політради Української партії. Ми звернулись за коментарем до першого заступника голови Української партії Олега Олійника.

Пане Олеже, чи не вперше в Україні виникає ситуація, коли місто обласного підпорядкування займає позицію відмінну від області, а політична партія при цьому стає на захист громади.

З самого початку я б хотів акцентувати увагу на тому, що в Україні сьогодні відбувається переформатування соціально-політичного простору. Після 2005 року це вже друга така реформація. Як в подібних умовах можна жити на місцях, вирішувати локальні проблеми? Фактично, бібліотекар, лікар, вчитель, вихователь в дитсадку, пенсіонер кинуті напризволяще.

В такій ситуації на перше місце виходять первинні органи місцевого самоврядування, їхня роль тут визначальна. Від діяльності цих структур залежить чи принесе голова сімейства до хати заробітну плату, чи будуть в магазині хліб, а в аптеці – ліки. Депутати Калуша за цих обставин стали на захист законних інтересів своїх виборців.

Хочу наголосити, що це було не за рахунок інших міст чи районів. Була висловлена чітка позиція стосовно законних прав мешканців Калуша.

Але для чого була потрібна така заява саме від партії?

В Калуській міській раді багато представників Української партії, яким громадяни делегували право представляти їхні інтереси.

Наша партія сповідує принцип солідаризму, і якщо хтось захоче скривдити нашого партійця, ми не лише його захистимо, але й дамо відсіч, зрозуміло законними методами. В даному випадку «наїхали» на велике прикарпатське місто, попираючи моральні норми та норми місцевого самоврядування. У такій дискримінаційній ситуації ми захищатимемо будь-яку громаду в Україні. Незалежно чи буде це селище Костянтинівка, чи це хутір Михайлівський, чи район в місті Києві.

Українська партія, однією із програмних засад якої є захист та розвиток місцевого самоврядування, не могла не відреагувати.

А чим ваша партія відрізняється від інших політичних структур?

Щоб відповісти на це запитання, ще раз повернуся до заяви Політради. Вірніше до реакції на неї голови Івано-Франківської облради, який у своєму коментарі стверджує, що за всім стоїть Ігор Насалик. Так от, офіційно заявляю, що партія відстоює гідність і честь кожного українця, кожного громадянина. У нас всі рішення приймаються колегіально, на засіданнях Політради. Зібрати Політраду і зробити заяву – була моя ініціатива. До речі, Ігор Степанович саме в цей час був у Калуші і не брав участі в нараді. Це і вирізняє нас від інших партій, в нас є лідер, але рішення приймаються колегіально. Це перше.

Друге, на чому я вважаю доцільним зупинитись, це довіра. Якщо дав слово, ти маєш його дотримати, інакше виборець не буде тобі довіряти. Це важливо і на особистому рівні, і на державному.

Ми молода у всіх відношеннях політична партія, але визначальним є те, що виборець нам довіряє. В умовах коли валяться політичні колоси на глиняних ногах, ми якісно відрізняємося своєю принциповістю, солідарністю, колегіальним прийняттям рішень і найголовніше відповідальністю перед своїми виборцями.

Що пропонує Українська партія львів’янам 22 червня?

Ми запропонували львів’янам, як і всім українцям, відзначити 22 червня як День жалоби, згадати в цей день невинно загиблих та постраждалих у битві між двома тоталітарними режимами.

Українська партія увійшла до Об’єднаного громадського комітету, який склав на 22 червня програму поминальних заходів, щоб вшанувати пам'ять полеглих у тій страшній війні. Ми повинні знати власну історію для того, щоб дати достойну відповідь тим, хто намагається нас принизити та нав’язати свою думку. Той, хто не пам’ятає минулого-немає майбутнього.

Розмовляв Георгій Лук’янчук


Повернутися