> Публікації > Ігор Насалик: Головний принцип моєї роботи - виконувати обіцяне

Ігор Насалик - політик-реформатор. Колишній підприємець і народний депутат останні чотири роки керував містом Калушем Івано-Франківської області. За час його каденції у місті було проведено низку реформ. Сьогодні, йдучи на вибори, він упевнений у своїй перемозі. Ігор Степанович готовий навіть бути мером Івано-Франківська, при цьому він обіцяє стабілізувати ситуацію в обласному центрі всього за вісім місяців.

- Чому вирішили знову балотуватися?

- З тих пір, як я був обраний мером Калуша, мені щиро хотілося щось змінити в місті, бо відчував, що люди покладають на мене певні надії. І я не помилився. Нам разом вдалося зробити чимало. І це був надзвичайно цікавий, динамічний, продуктивний час, протягом якого я отримав дуже багато: досвід, знання, спілкування... Я вивчив зсередини проблеми місцевого самоврядування, зумів знайти шляхи вирішення багатьох з них. Сьогодні, перед черговими виборами до місцевих рад, не ховаючи очей, я можу з упевненістю сказати, що зробив усе, що міг. І Калуш за чотири з половиною роки за багатьма показниками зумів вийти на передові позиції не тільки в Івано-Франківській області, але і в Україні.

А щодо мого рішення знову балотуватися на посаду мера Калуша, незважаючи на те, що мені пропонували серйозну підтримку в обласному центрі, у мене є кілька причин. Але головна з них та, що головним принципом у моїй діяльності є реалізація обіцяних справ. А в місті залишилися ще незавершені роботи з ліквідації екологічного лиха.

- Які Ваші досягнення за чотири роки на посаді мера?

- У першу чергу потрібно сказати про бюджет міста. У 2006 році, прийшовши на посаду міського голови, я зіткнувся з тотальним безгрошів'ям. У річному кошторисі семидесятитисячного міста було передбачено 65 млн. грн. Кожен день в казну надходило по три тисячі. А треба було платити зарплату бюджетникам, вивозити сміття, ліквідувати постійні пориви водо- і тепломереж та інше. Тому всі мої зусилля були спрямовані на перепланування бюджету і його поповнення. І за короткий час нам вдалося суттєво змінити фінансову картину, більше того, в кінці року навіть виплатити тринадцяту зарплату всім працівникам бюджетної сфери. У цілому обсяг бюджету міста Калуша за період 2006-2010 років зріс більш ніж у п'ять разів. Ми успішно пройшли кризовий для всієї держави 2008-й. Але найбільшим досягненням вважаю те, що з нашим містом стали рахуватися навіть на рівні держави.

- Які професійні якості повинен в першу чергу мати чиновник міської ради, щоб працювати з Вами в одній команді?

- Мій досвід міського голови показує, що в місцевому самоврядуванні повинні бути чесні, порядні та професійні люди, для яких інтереси суспільства є пріоритетом. У себе я хочу бачити людей, які б роботу чиновника сприймали як важкий хрест, а не як привілейований статус або доступ до «грошового корита».

- Назвіть три найбільш гострі міські проблеми. Що потрібно зробити, щоб їх вирішити?

- Не секрет, що найбільш вразливими в кожному місті є комунальна сфера. Власне, тут я б виділив найгостріші проблеми: дахи, водо- та тепломережі, ну і звичайно, дороги. У Калуші ці питання ми в цілому вже вирішили. У будь-якому випадку дуже важливо провести детальний аналіз ситуації, правильно встановити, так би мовити, діагноз і тоді шляхи вирішення будуть очевидними.

- Що ще потрібно зробити в Калуші для його подальшого процвітання?

- Не зупинятися на досягнутому. На мій погляд, запорука процвітання будь-якого міста - здоров'я його мешканців. Тому я ставлю перед собою амбітні завдання в галузі охорони здоров'я: ввести безкоштовну і при цьому якісну медицину.

- Яким Ви бачите Калуш через 10 років?

- На сьогоднішній день у Калуші є всі передумови для того, щоб через 10 років він став розвиненим, комфортним, індустріально-культурним центром Західної України. Таким я його бачу, і таким він буде.

За матеріалами журналу «Профіль»


Повернутися