> Публікації > Хтось про українську ідею говорить, а Українська партія – її втілює!

ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПАРТІЇ ЯК ПОЛІТИЧНОЇ СИЛИ, ПРЕДСТАВЛЕНОЇ В ОРГАНАХ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ, У 2010-2011 РОКАХ

 

Хтось про українську ідею говорить, а Українська партія – її втілює!

 

На останніх виборах до місцевих органів влади несподівано для багатьох політичних сил, проте цілком закономірно, виборці надали мандат довіри Українській партії, яка вперше була представлена на політичній мапі Прикарпаття. Зокрема була сформована фракція Української партії в Івано-Франківській обласній раді у кількості 13 чоловік. До неї увійшло 6 представників міста Калуша і Калуського району, які стали депутатами у мажоритарних округах. Серед них – 3 заступники міського голови Калуша, лідера Української партії Ігоря Насалика.

Поки політики та суспільство продовжують дискутувати навколо питання відкритих списків, Українська партія вперше в Україні реально впровадила такі на виборах 31 жовтня 2010 року. Порядковий номер у списку кандидатів у депутати визначали безпосередньо виборці кількістю голосів за партію на конкретному виборчому окрузі.

Перевага системи відкритих списків у тому, що на місцевому рівні люди голосували не за ту чи іншу партію, а за людину, і орієнтувалися вони не на те, що декларує політична сила, яку вона представляє, а на те, наскільки вона змогла (чи зможе) поліпшити їхнє життя у місті, у районі, на їхній вулиці.

Крім того, з ініціативи міського голови Калуша Ігоря Насалика, всі його заступники балотувались до обласної та міської рад у мажоритарних виборчих округах – громада мала оцінити роботу кожного. Таким чином, Українська партія ставала реально не закритим акціонерним товариством, а відкритою і демократичною структурою. Система відкритих списків стимулювала цю політичну силу шукати на місцях справжніх лідерів громадської думки, які стали відомими завдяки своїй роботі на користь місцевій громаді та країні.

Як результат – Українська партія отримала на місцевих виборах у Калуші та Калуському районі більшість голосів виборців. Калушани вдруге довірили її лідеру Ігорю Насалику посаду міського голови, віддавши йому рекордну в Україні кількість голосів – 91,2 відсотка. 32 депутати із 50 у Калуській міській раді – висуванці Української партії. Фракція УП в Калуській районній раді налічує 15 депутатів.

Тепер на виборчих округах калушани мають не тільки депутата-мажоритарника, а й закріпленого депутата зі списку Української партії. Як свідчить досвід, така практика заслуговує на увагу, адже кожна рада, в якій є обранці від УП, стала ближчою до людей, до їхнього життя та проблем. У такій системі ефективніше працює зворотній зв'язок, що дає можливість оперативно реагувати на зауваження, пропозиції, рекомендації виборців при прийнятті рішень. І в цьому на конкретних справах переконуються територіальні громади, які довірили представляти інтереси у місцевій владі Українській партії.

Сьогодні команда Української партії взяла на себе всю повноту відповідальності за стан справ у Калуші.

Порівняно з 2006 роком, коли Ігор Насалик вперше очолив калуську громаду, загальний обсяг міського бюджету зріс уп’ятеро: з катастрофічних 65 млн. грн., коли щодня у скарбницю міста надходило тільки кілька тисяч гривень, – до рекордних для Калуша 320 млн. грн. Це дозволило значно більше коштів направляти на фінансування галузей освіти, культури, медицини, спорту, житлово-комунального господарства.

Тільки упродовж 2011 року на функціонування та розвиток освітньої галузі виділено понад 61 млн. грн. У навчальних закладах практично завершено всі роботи з капітального ремонту – оновлено покрівлі, замінено вікна на металопластикові, відремонтовано опалювальні системи, санвузли; значно поповнено матеріально-технічну та навчально-методичну бази. Завдяки наявності у місті сучасних спортивних споруд (басейну і льодового палацу) школярі виконують навчальні програми з плавання та ковзанярської підготовки. Проводиться додаткова вітамінізація харчування учнів початкових класів. Педагогічні працівники отримали найбільшу в області щорічну винагороду (у розмірі 65%).

Завдяки створенню відповідних умов для здійснення навчально-виховного процесу у 2011 році Калуш є лідером в області за якістю освіти згідно з рейтингом Івано-Франківської ОДА. І місце серед аналогічних закладів області вже кілька років поспіль займають Калуська гімназія та дитячо-юнацька спортивна школа.

Однією з ключових позицій передвиборної програми Української партії у Калуші було запровадження для мешканців міста і району безкоштовного медичного обслуговування. І, незважаючи на скептичні закиди політичних опонентів, з 1 січня 2011 року калушани користуються послугами найкраще матеріально та технологічно забезпеченої у Західній Україні медицини безоплатно. У медичних закладах функціонує найсучасніша діагностично-лікувальна апаратура: введено в експлуатацію 2 комп’ютерні томографи, 128-зрізовий магніторезонансний томограф, унікальний мікроскоп для здійснення нейрохірургічних операцій.  На функціонування галузі охорони здоров’я за 11 місяців цього року виділено майже 92 млн. грн., що на 36 млн. грн. перевищує цифру, доведену Мінфіном (56 млн. грн.). Калуш – лідер Прикарпаття за кількістю коштів, які виділяються на одного хворого.

Значний обсяг робіт проведено впродовж року і у сфері житлово-комунального господарства: заасфальтовано більшість міжквартальних та значну кількість внутрішньоквартальних доріг (основні магістралі міста якісно відремонтовані ще минулого та позаминулого років); проведено заміну дверей на металеві з кодовими замками у більшості багатоповерхівок (раніше було відремонтовано покрівлі та замінено вікна на металопластикові на сходових клітках); облаштовано нові дитячі майданчики; оновлено вуличне освітлення.

Цього року Калуш здобув ІІІ місце за результатами Всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримання громадського порядку».

Калуш також лідирує в області за реалізацією промислової продукції.

У 2011 році у місті почав функціонувати заклад соціальної адаптації для дітей-інвалідів «Добродія Калуська», до створення та облаштування якого благодійно долучились представники Української партії – калуські підприємці.

Завдяки коштам членів партії у Калуші було побудовано капличку у ж/м Загір’я, встановлено пам’ятник українцям, депортованим із Польщі. На черзі – спорудження бронзового пам’ятника генерал-хорунжому УПА Романові Шухевичу, який постане вже наступного року (організаційний комітет зі спорудження пам’ятника очолює міський голова Ігор Насалик).

Члени Української партії фінансували також ряд спортивних заходів, зокрема – переможну участь калуських спортсменів у чемпіонаті України з гірських автоперегонів.

За підтримки Української партії було організовано встановлення калушанами танцювального рекорду України – 27 травня 2011 року 1600 учнів та студентів виконували бальний танець на бульварі Незалежності.

Голова Української партії Ігор Насалик є меценатом започаткованих ним у місті багаторічних проектів. Зокрема – чемпіонату КВН серед учнівських команд, який проводиться впродовж 5 років: цьогоріч за кошти Ігоря Насалика 40 калуських школярів були нагороджені пізнавальною відпочинковою поїздкою до Туреччини (раніше учні відвідували Рим, Париж, Санкт-Петербург, Москву, Краків, оздоровлювались у Єгипті; педагоги і медичні працівники відпочивали на берегах Чорного та Червоного морів).

Про те, що місто, очолюване головою Української партії Ігорем Насаликом, розвивається, свідчить рейтинг комфортності життя великих і малих міст України, який провів аналітичний центр «Universitas»: за показниками соціально-економічного розвитку Калуш посів І місце в Україні.

Зважаючи на невпинний розвиток міста, не дивно, що окремі громади Калуського району виявили бажання провести референдуми, щоб увійти до складу міста. Таким чином, на місцевому рівні реально почне впроваджуватись адміністративно-територіальна реформа. Адже об’єднання галузі охорони здоров’я дало позитивний результат як для міста, так і для району. На черзі – об’єднання галузей спорту, культури, освіти. Вже сьогодні 12 сільських рад отримали з міського бюджету на соціально-економічний розвиток 600 тис. грн.

Захищати інтереси територіальних громад шляхом впливу на справедливий розподіл бюджетних коштів – основне завдання фракції Української партії в Івано-Франківській обласній раді.

До складу фракції належать:

-Данів Іван Михайлович, обраний в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №18 (Калуський р-н) – голова фракції Української партії, член президії обласної ради; член постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму;

-Гнип Михайло Петрович (заступник голови правління – технічний директор ВАТ «Укрнафта»), обраний в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №13 (Долинський р-н) – член постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства та дитинства;

-Ковальчук Володимир Дмитрович (перший заступник головного управління юстиції в Івано-Франківській області), обраний в багатомандатному виборчому окрузі – секретар постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, самоврядування, захисту прав людини, законності та правопорядку;

-Кондрат Іван Миколайович (приватний підприємець), обраний в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №16 (Калуський р-н) – член постійної комісії обласної ради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, комунікацій, дорожнього та житлово-комунального господарства;

-Ляхович Галина Іванівна (декан Калуського факультету Тернопільського національного економічного університету), обрана в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №17 (Калуський р-н) – голова постійної комісії обласної ради з питань праці та соціального захисту населення;

-Матвійчук Ігор Володимирович (перший заступник міського голови м. Калуша), обраний в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №49 (м. Калуш) – член постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій;

-Насалик Сергій Степанович (директор ТзОВ «СП «Галпласт»), обраний в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №28 (Рогатинський р-н) – член постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій;

-Павлів Роман Михайлович (директор ТзОВ «СП «Будучність»), обраний в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 (Рожнятівський р-н) – секретар постійної комісії з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, комунікацій, дорожнього та житлово-комунального господарства;

-Петрів Василь Іванович (голова Калуської РДА), обраний в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №51 (м. Калуш) – член постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого та середнього бізнесу;

-Семенюк Микола Федорович (генеральний директор ТзОВ «Прикарпатенергобуд»), обраний в багатомандатному виборчому окрузі – член постійної комісії обласної ради з питань діяльності засобів масової інформації, свободи слова, культури, національного та духовного відродження;

-Табачук Оксана Титівна (заступник міського голови м. Калуша), обрана в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №50 (м. Калуш) – член постійної комісії з питань освіти і науки;

-Ульванська Ярослава Степанівна (заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення, начальник управління праці Івано-Франківської ОДА), обрана в багатомандатному виборчому окрузі – член постійної комісії обласної ради з питань розвитку села, аграрної політики, використання земель та регулювання земельних відносин;

-Черневий Юрій Іванович (директор Прикарпатського лісогосподарського коледжу), обраний в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №46 (м. Болехів) – член постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, розвитку фізичної культури та спорту.

Маючи свою власну виважену позицію, фракція Української партії в обласній раді не увійшла до складу більшості і не блокується з фракціями, які складають меншість. Однак завжди готова до конструктивного діалогу та співпраці з представниками різних політичних сил в інтересах усіх територіальних громад області.

Депутати від УП чітко і однозначно висловлюють свою категоричну позицію щодо різного роду антиукраїнських, антидемократичних, асоціальних ініціатив, про що свідчать результати поіменних голосувань за усі політичні звернення обласної ради.

Представники Української партії адресували обласній раді ряд звернень і заяв, які стосувались несправедливого розподілу бюджетних коштів на рівні області, в результаті чого місто Калуш та Калуський район не отримали належного фінансування для розв’язання наболілих соціально-економічних проблем.

Також фракція УП виступила проти існуючого принципу розподілу екологічних коштів: 50% – за пропозиціями обласної державної адміністрації, 50% – за пропозиціями обласної ради (адже практика засвідчила, що таким чином кошти виділяються переважно в інтересах 4 фракцій, які утворюють більшість в обласній раді).

Усі представники Української партії в органах місцевої влади на Прикарпатті своєю активною діяльністю сприяють поступу у розвитку своїх громад.

Конкретними, іноді – революційними кроками Українська партія доводить, що змінити життя людей на краще – можливо вже сьогодні. У цьому переконаний і власними справами переконує інших голова Української партії Ігор Насалик.

Оксана Табачук, за дорученням фракції Української партії в Івано-Франківській обласній раді

 


Повернутися