Головна » Новини » Регіональні новини » Павло Федака: Угорці мають ініціювати демонтаж монументу на Верецькому перевалі
3-03-2011, 10:00
Павло Федака: Угорці мають ініціювати демонтаж монументу на Верецькому перевалі

«Останні події на Верецькому перевалі засвідчили, що не варто зловживати традиційною толерантністю закарпатських українців», - прокоментував ситуацію навколо угорського монументу на Верецькому перевалі голова Закарпатської крайової організації Української партії Павло Федака.

За його словами, відкриття угорського пам’ятника поруч з місцем загибелі карпатських січовиків, є наругою над їхньою пам’яттю. Це провокація окремих політичних сил, спрямована на оману угорського народу.

«Від моменту встановлення пам’ятника «На честь переходу угорськими племенами через Карпати», всі розуміли його провокативність, - підкреслив Павло Федака. - Тож все, що зараз відбувається на Верецькому перевалі є цілком закономірним».

Павло Федака вважає, що встановлення монумента на колишньому північно-східному кордоні Угорського королівства є нагадуванням українцям про колоніальне минуле, що є для нас категорично неприйнятним. Один монумент руйнує всі тривалі добросусідські напрацювання. Що важливіше для угорської громади – нормальне співжиття з українцями на одній землі чи демонстрація національної зарозумілості, своєї колишньої зверхності? Для переважної більшості угорців Закарпаття – однозначно перше. Але для жменьки місцевих політиканів – все ж таки друге.

«Не можна толерантно ставитися до того, хто плює в твою історичну пам’ять. Для відновлення дружби між українцями і угорцями останні мають ініціювати демонтаж монументу на Верецькому перевалі», - підсумував голова Закарпатської крайової організації УП.

Довідка: Монумент «На честь переходу угорськими племенами через Карпати» розташований на Верецькому перевалі біля села Верб‘яж Воловецького району, що на Закарпатті. 19 лютого місцеві мешканці виявили його підпал. Суперечки навколо цього пам’ятника точаться давно, а подібні інциденти виникають з моменту його встановлення у 2008 році.

Прес-служба Закарпатської крайової організації Української партії
Інші новини:
 
Фотогалерея
Наша кнопка

<a href="http://www.ukrpart.org" target="_blank"><img src="http://www.ukrpart.org/ukrpart.jpg" alt="Українська Партія" width="135" height="56" border="0"></a>
Хмаринка тегів