Головна » Заяви » Відкрите звернення Української партії
12-08-2011, 09:00
Відкрите звернення Української партії

Відкрите звернення

до Президента України, народних депутатів,

депутатів обласних, районних, міських, сільських та селищних рад,

лідерів політичних партій та громадських організацій

Незабаром ми святкуватимемо 20-у річницю незалежності України. З яким багажем ми підходимо до цієї дати? З болем в серці доводиться спостерігати закинуті села, напівзруйновані виробництва, напівпорожні школи. Звичайно, є і позитивні зрушення у розвитку країни, але біль залишається.

Найстрашніше, що ми втрачаємо соціальну, національну, ідеологічну ідентичність. Ми втрачаємо славний козацький, український дух. Це найбільш характерний признак нашої внутрішньої суспільної кризи.

По багатьох економічних параметрах ми найбідніша країна Європи. Більша частина населення просто на межі виживання. Люди отримали і продовжують отримувати значну дозу зневіри у політичні структури, а відтак і сподівання на краще життя.

Так, потрібні реформи, глобальні, суттєві реформи, але ж вони не можуть тривати вічно!

Знаю, мої слова не є солодкими і викличуть невдоволення, а в декого і несприйняття. Знаю, але висловитись вважаю своїм обов’язком.

Нам потрібне національне, політичне, ідеологічне, міжконфесійне примирення. Примирення сторін дозволить виробити єдину, цілісну національну ідею, за яку поклали голови десятки поколінь в Україні та стільки ж поза її межами.

Побудова могутньої держави починається з беззаперечної репутації, що в часовому відрізку розтягується на десятиліття, а деколи і століття.

Нещодавно одна з провідних рейтингових агенцій понизила статус довіри до Сполучених Штатів лише на одну позицію, а на відновлення авторитету за свідченнями експертів знадобиться не менше десятка років. Не зуміли завчасно домовитись демократи з республіканцями в США про величину держборгу і ледь не дійшло до дефолту. В підсумку – руйнування довіри до фінансових та урядових інституцій в США та у ряді інших країн, суттєве знецінення валют. Відповідно збідніли всі, не залежно від того за кого вони голосували – республіканців чи демократів. Втратили всі.

Багато в чому репутація держави базується на авторитеті, репутації її лідерів, суспільних інституцій. Будь-яка ситуація, що відбувається навколо політичних лідерів чи структур, які вони представляють, знецінює репутаційний капітал країни.

Звичайно, те що відбуваються судові процеси в Україні над високопосадовцями свідчить про реалізацію задекларованих реформ. Але якщо такі дії загрожують стабільності в державі та ще й на фоні кризових подій, що відбуваються в Англії, Сирії, Лівії, Норвегії, Єгипті, чи можливо врегулювання ситуації що склалась, доцільніше перевести в кардинально іншу площину?

Потрібний діалог. В даному випадку важливо показати всьому цивілізованому світу, що у вирішенні складних суспільно-політичних проблем в Україні відбувся суттєвий поступ. Тому, потрібний широкоформатний, міжпартійний діалог.

Історія знає немало прикладів, коли змінювалось ставлення до політичних опонентів, та незважаючи на найжорсткіші обвинувачення, сторони все-таки знаходили шляхи до компромісних рішень.

Незалежній Україні лише 20 років. Ми не змогли збільшити свій репутаційний капітал, а лише втрачали його. Сьогодні є можливість все кардинально змінити, починаючи з власної свідомості.

Визріла необхідність запровадження широкоформатного, міжпартійного діалогу. В першу чергу на місцях, в кожному регіоні України. Потрібний конструктивний український національний діалог.

Українська партія готова виступити посередником у цьому українотворчому процесі.

З метою відпрацювання плану дій та відповідних норм поведінки, що стали б загальноприйнятими для кожного громадянина Українська партія пропонує здійснити:

1. Національну ідеологічну, політичну, економічну амністію. Оголосити мораторій та припинити на певний термін переслідування політичних осіб за цими ознаками.

2. Створення міжпартійного колегіального органу, обов’язково з задекларованою персональною відповідальністю, що складатиметься з перших осіб представників політичних партій.

3. Формування за таким самим принципом колегіальних структур в усіх областях України та Автономній Республіці Крим.

 

Голова Політичної ради Української партії                             Ігор Насалик
Інші новини:
 
Фотогалерея
Наша кнопка

<a href="http://www.ukrpart.org" target="_blank"><img src="http://www.ukrpart.org/ukrpart.jpg" alt="Українська Партія" width="135" height="56" border="0"></a>
Хмаринка тегів