У заході взяли участь студенти - організатори святкування, жителі міста, громадські діячі та члени Чернівецької крайової організації Української партії.
Святкування розпочалось з офіційного відкриття у Чернівецькому національному університеті. Одягнені у вишиванки учасники створили живий символ ЮНЕСКО, присвячений визнанню цього року резиденції Буковинських митрополитів (нині – центральний корпус ЧНУ) історичною світовою спадщиною. Балкон центрального корпусу університету прикрасили велетенською вишиванкою довжиною 6 метрів.
Студенти ЧНУ також організували виставку, на якій було представлено 40 старовинних буковинських костюмів з особистої колекції заслуженого діяча мистецтв України Миколи Шкрібляка.
«Вишита сорочка – це як рідна мати, яка оберігає, обігріває та захищає. Для українців вишита сорочка є головним національним одягом і основним атрибутом ще з VI століття, тому її потрібно шанувати, гордитися нею», - зазначив член Політради Чернівецької обласної організації Української партії Володимир Карагяур.
Прес-служба Чернівецької крайової організації Української партії