21 серпня 2006 року відбувся установчий з’їзд Української партії. Головою Центральної Ради Української партії обрали Олеся Федоровича Сергієнка.
18 лютого 2007 року відбулося третє засідання Центральної Ради, на якому головою ЦР УП обрали Василя Степановича Гажамана.
18 серпня 2007 року відбувся 1-ий з’їзд Української партії, на якому головою Центральної Ради Української партії обрали Олега Леонідовича Олійника.
17 жовтня 2009 року відбувся 2-ий з’їзд Української партії, на якому Олега Олійника вдруге було обрано головою ЦР УП.
30 січня 2010 року відбувся 3-ій позачерговий з'їзд Української партії.
25 червня 2010 року відбулося четверте засідання Центральної Ради, на якому головою ЦР УП обрали Насалика Ігоря Степановича.
27 листопада 2010 року відбулося сьоме засідання Центральної Ради, на якому виконуючим обов’язки голови ЦР УП став Олег Леонідович Олійник.
З історії Української партії
Нова політична сила - Українська партія була створена напередодні 15-річчя Незалежності Української держави.
Партія відразу стала на захист народовладдя й свободи слова в Україні, державного суверенітету та територіальної цілісності молодої держави. Одним із перших заходів, який став візитною карткою партії, було Всенародне віче «Один народ – одна Україна» 1 березня 2008 року перед Льодовим палацом в Сєверодонецьку, де проходив сумнозвісний з’їзд сепаратистів. Тоді активісти партії зірвали плани сепаратистів, що посягнули на територіальну цілісність та єдність України.
Пізніше були акції в Севастополі, Дніпропетровську, Харкові, Одесі, Львові та інших містах України. Серед них підтримка розпуску парламенту весною 2007 року, акції протесту біля посольства та консульств Російської Федерації проти втручання Чорноморського флоту Російської Федерації у внутрішні справи України, проти агресивної політики Росії щодо незалежності Грузії.
Для членів Української партії Героями є борці за незалежність України. Тому партія щорічно вшановує пам’ять загиблих під Берестечком, Конотопом, Крутами, Базаром, відзначає День Соборності й День Незалежності, День Героїв і Свято Козацтва - Покрова.
Активісти Української партії віднайшли могилу та встановили пам’ятний хрест сподвижнику Мазепи полковнику Кандибі (прадід Олега Ольжича), одному з командирів, що здобули перемогу у Конотопській битві; брали участь у закладенні пам’ятного каменю на місці майбутнього Пантеону Слави на Володимирській гірці та у віднайденні й впорядкуванні місця поховання українського державника Миколи Міхновського.
Члени УП активно долучаються до розбудови України – правової, унітарної, соборної, незалежної держави, яка б забезпечила українській нації всебічну свободу, справедливість, добробут та стрімкий розвиток в сучасності і майбутньому.
Членами партії було розроблено новий закон про вибори до ВРУ та проект змін до регламенту ВРУ про дотримання народними депутатами присяги щодо присутності на робочому місці, законопроекти: про мови, який розширює функціонування української мови як державної, про мирні зібрання, про перейменування 20 найбільших міст України, серед яких Дніпропетровськ і Кіровоград.
На різних етапах становлення партії до неї долучалися і сприяли її розвитку такі особистості як дисидент і засновник Української Гельсінської спілки Олесь Сергієнко, народні депутати України різних скликань: Юрій Гнаткевич, Михайло Ратушний, Дмитро Павличко, Володимир Мойсик, знаний історик Володимир Сергійчук та інші.
Членами Української партії є близько 40 тисяч людей.
Партія сповідує ідеологію україноцентризму.