Партнери

 
 
Головна » Новини » Новини та коментарі » Українські патріоти пропонують встановити барельєф та пам’ятну дошку Євгену Коновальцю
15-06-2011, 13:56
Українські патріоти пропонують встановити барельєф та пам’ятну дошку Євгену Коновальцю

120 років тому народився Євген Коновалець – лідер українського визвольного руху. Один з найбільш успішних воєначальників армії УНР. Ним було створено і він очолював корпус Січових Стрільців, одну з найбільш боєздатних частин армії УНР. За походженням галичанин, він присвятив все своє життя боротьбі за Велику Соборну Україну. Його ім’я стало одним із символів боротьби українців за свою державу у 20-му столітті.

У Києві 14-го червня відбувся марш членів молодіжних організацій за маршрутом: університет Драгоманова – Театр опери і балету ім. Т. Г. Шевченка – Будинок Центральної Ради – парк Тараса Шевченка.

Молодь під час заходу виконувала пісні січових стрільців. Історики розповіли про видатну роль Євгена Коновальця у становленні УНР, створенні Української військової організації та Організації українських націоналістів.

Святкування завершилися виступами гуртів «Тінь сонця», «Рутенія» та святковим феєрверком.

За пропозицією активістів Української партії зборами учасників заходу було прийнято звернення до Київської міської ради.

 

Текст звернення:

Ми, учасники Оргкомітету з проведення урочистостей до 120-річчя з дня народження Євгена Коновальця, звертаємося до Вас з наступним.

Євген Коновалець є одним з найвидатніших історичних діячів 20-го століття, які прислужилися і поклали своє життя за незалежність України та соборність її земель. Як командувач корпусу січових стрільців прийшов на допомогу щойно проголошеній Українській Народній Республіці та мужньо захищав Київ від нападів білих та червоних інтервентів. Після поразки УНР створив Українську Військову Організацію та Організацацію Українських Націоналістів, з яких пізніше підчас Другої світової війни народилася знаменита Українська повстанська армія.

Пропонуємо на відзначення 120-річчя з дня народження Євгена Коновальця встановити барельєф видатного сина України та пам’ятну дошку на стіні Будинку Центральної Ради (Будинок вчителя) справа від входу, оскільки зліва заплановано встановити пам’ятник іншому видатному діячу доби УНР - Симону Петлюрі.

 

Георгій Лук’янчук
Інші новини:
 
Фотогалерея
Хмаринка тегів