Партнери

 
 
Головна » Новини » Новини та коментарі » У Києві відкрили пам’ятник Мазепі
14-10-2011, 15:22
У Києві відкрили пам’ятник Мазепі

Сьогодні у Києві відбулося символічне відкриття пам’ятника гетьману Івану Мазепі.

Погруддя розташоване біля площі Слави, на місці зруйнованого більшовиками православного Свято-Миколаївського військового собору, що свого часу побудував Іван Мазепа.

Біля пам’ятного каменю відслужили молебень, у якому взяли участь члени Української партії та інші представники проукраїнських політичних сил.

«В Україні практично відсутні пам’ятники народному герою козацької доби. Попри обіцянки, влада й досі не спромоглася гідно вшанувати видатного гетьмана Івана Мазепу. Вірніше самі пам’ятники є, відсутня воля і бажання влади встановити їх. Одним з таких є погруддя, яке за доби «холодної війни» було виготовлене за кошти української діаспори, а тепер припадає пилом на задвірках Києва», - вважає перший заступник голови Української партії Олег Олійник.

За його словами, Українська партія в особі лідера Ігора Насалика акцентувала увагу на готовності розмістити пам’ятне погруддя в Калуші, а міська рада виділила відповідну ділянку. Крім того, якщо громада і влада Полтави будуть готові до встановлення пам’ятника Івану Мазепі у своєму місті, калушани радо передадуть його полтавчанам.

«Підсумком наших прагнень має стати відтворення історичної спадщини спільними зусиллями, відкинувши будь-які політичні переконання», - наголосив Олег Олійник.

У Києві відкрили пам’ятник Мазепі

У Києві відкрили пам’ятник Мазепі

 

 

 

 

 

 

Прес-служба Української партії

 

 

 

 

 

Інші новини:
 
Фотогалерея
Хмаринка тегів