22 березня, в Києві біля пам’ятника Богдану Хмельницькому на Софійській площі активісти громадської організації «Національний прапор України» провели патріотичну акцію, під час якої вимагали змінити розташування кольорів на державному прапорі України.
В недільній акції, незважаючи на несприятливі погодні умови, взяли участь багато активістів Української партії, які тримали в руках жовто-блакитні прапори та транспарант із промовистим написом: «Повертаємо прапор на щасливу долю». Люди, котрі за власною ініціативою зібралися в центрі столиці, в своїх виступах вимагали від влади ухвалення змін до Конституції України та прийняття окремого закону, який визначав би державним прапором саме історичний жовто-блакитний стяг, а не теперішній – синьо-жовтий, який державним з 1991 року. Свою акцію активісти приурочили до 97-річниці проголошення жовто-блакитного стяга державним прапором Української Народної Республіки - 22 березня 1918.
«Ми вимагаємо від законотворців, і зокрема від новоствореної комісії з внесення змін в Конституцію України під голововуванням Володимира Гройсмана, повернення українцям історичного національного прапора - такого, яким він був за часів УНР 1918 року. Бо за символікою жовто-блакитний – символізує домінування духовного над матеріальним. Жовтий – це енергія сонця, світло, сяйво, добро і духовність, а блакитний символізує воду, матеріальні блага і пасивність. Синьо-жовтий прапор стверджує панування грошей над духовністю. Ми ж хочемо повернути країні духовність».
Учасники мітингу ухвалили резолюцію, в якій звернулися до депутатів Верховної Ради та Президента України з проханням конституційно змінити розташування кольорів на державному прапорі, а також перенести святкування свята державного прапора з 23-го серпня саме на 22-е березня.
Опісля активісти під жовто-блакитними прапорами пройшлися колоною Володимирською вулицею від пам’ятника Богдану Хмельницькому на Софійскому майдані до Будинку Центральної Ради УНР (Будинок вчителя), де вшанували квітами пам’ять Михайла Грушевського – Президента УНР і видатного історика, за ініціативою якого і був узаконений 22 березня 1918, як державний, саме жовто-блакитний прапор, з яким виходили українці на Софійський та інші майдани України в часи національно-революційних подій 1917-1918 років.
Акція завершилася мітингом в Шевченківському парку біля пам’ятника Великому пророку України.
Прес-служба Української партії