Партнери
 
 
Головна » Заяви » Мова, як нетлінний скарб століть
9-11-2011, 10:00
Мова, як нетлінний скарб століть

Сьогодні ми святкуємо День української писемності. На державному рівні це свято почали відзначати у 1997 році, коли вийшов відповідний Указ Президента України. За роки незалежності зроблено чимало задля утвердження рідного слова на теренах нашої держави. Однак мусимо констатувати, часто-густо цей процес проходить не завдяки, а всупереч офіційній позиції нинішньої влади.

Тиждень тому Верховна Рада прийняла зміни до Закону «Про телебачення й радіомовлення», згідно з якими частка музичних творів українських авторів у теле- та радіоефірі зменшена з 50 до 25 відсотків. Такий зухвалий крок викликав обурення української громадськості, що змусило спікера парламенту повернути документ на доопрацювання.

Днями відбулася спроба рейдерського захоплення приміщення українського видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Співробітники комерційної фірми «Тригліф» увірвались до будівлі обґрунтовуючи свої дії необхідністю проведення невідкладного ремонту. Попри комерційний інтерес, вчорашня атака на видавництво має ідеологічний підтекст, «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» одне з небагатьох видавництв дитячої літератури українською мовою, яке успішно конкурує на книжковому ринку з російськомовною літературою. Прибрати його продукцію з українських книгарень давнішня мрія українофобів.

Не вщухає кримський мовний інцидент. Консул Російської Федерації Володимир Андреєв назвав українську мову… небезпечною для жителів півострова. Українське зовнішньополітичне відомство замість того, аби поставити питання перед сусідньою державою про оголошення чиновника персоною нон-грата… подарувало йому українсько-російський розмовник, опустившись до вирішення дипломатичного конфлікту з позицій власної національної меншовартості.

Вважаємо неприпустимими будь-які утиски рідної мови в будь-якому регіоні нашої держави. Адже наша мова – це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Стояти на сторожі цього скарбу – обов’язок кожного свідомого громадянина України!

Політрада Української партії
Інші новини:
 
Фотогалерея
Хмаринка тегів