Головна » Заяви » Закон про засади мовної політики зводить українців до становища нацменшини
7-06-2012, 08:11
Закон про засади мовної політики зводить українців до становища нацменшини

Українська партія висловлює рішучий протест проти прийнятого Верховною Радою України 5 червня 2012 року Закону про засади мовної політики авторства В. Колесніченка та С. Ківалова в першому читанні. Українська партія заявляє, що прийняття цього Закону зводить українців як титульну націю до становища національної меншини в Україні.

Оскільки, увалений законопроект Ківалова - Колесніченка:

1. Фактично надає статус державної російській мові і вивищує позиції російськомовних громадян в Україні по відношенню як до мов інших національних меншин в Україні, так і до державної української мови.

2. Європейська Хартія регіональних мов, якою прикриваються автори законопроекту, покликана захистити зникаючі мови, до яких аж ніяк не належить російська мова в Україні, використовується для посилення позицій лише мови колишньої імперії – російської, яка й так має численні переваги в різних сферах над державною – українською!

3. Закон дозволить проросійській владі маніпулювати справжніми цифрами україномовності з одного боку, і посилить позиції роботодавців, які вимагатимуть від працівників заяв про надання переваг російській мові, з іншого.

4. Українці не зможуть навчати повноцінно своїх дітей українською мовою, оскільки обов'язкове опитування учнів, їхніх батьків та студентів щодо мови, якою вони хотіли б навчатися, перетворить освіту всіх рівнів на поле нескінченних мовних воєн.

5. Українці втратять навіть ті нечисленні на сьогодні друковані та електронні ЗМІ, кінопрокат, рекламу та інші сфери суспільного життя, в яких українська мова ще застосовується.

Отже, орієнтована на Росію і на її імперську ідеологію «Русского мира» влада в Україні поспішає повернути практику минулого – асиміляцію українців із тим, щоб зробити процес денаціоналізації українського народу незворотним.

Українська партія заявляє, що прийняття цього Закону суперечить Конституції України та засуджує дії влади, яка вжила брутальних силових методів боротьби з інакомислячими і розігнала акцію на захист української мови в Києві 5 червня 2012 року.

Ми підтримуємо всіх, хто бореться за повернення всім українцям, незалежно від їх етнічного походження, конституційного права вважати українську мову єдиною державною мовою і закликаємо громадян України захистити своє конституційне право на використання української мови у всіх сферах суспільного життя всіма законними способами!

Політрада Української партії
Інші новини:
 
Фотогалерея
Наша кнопка

<a href="http://www.ukrpart.org" target="_blank"><img src="http://www.ukrpart.org/ukrpart.jpg" alt="Українська Партія" width="135" height="56" border="0"></a>
Хмаринка тегів