Партнери
 
 
Головна » Новини » Новини та коментарі » Повернення Шевченка
24-05-2016, 13:27
Повернення Шевченка

22 травня цього року виповнилося 155 років з часу повернення тіла Пророка України на рідну землю. За доброю традицією, що склалася роками, численні делегації з різних куточків української землі приїхали в цей день до Канева, де за заповітом самого Тараса Григоровича його поховано. Приїздять, щоб віддати шану великому синові України, за яку він все своє стражденне життя «страждав, мучивсь, та не каявсь…». Вшановують в цей день великого поета і в усіх містах та селах, де стоять пам’ятники Шевченку. Традиційно вшановують Тараса Шевченка в цей день і у столиці України.

Цього року активісти Української партії спільно з іншими громадськими організаціями та політичними партіями відзначила 155-річчя перепоховання Пророка України великими і тривалими заходами в парку Шевченка у Києві. Вони розпочалися з покладання квітів до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку, а далі продовжилися пісенно-патріотичною акцією. Зокрема виступили з пісенними композиціями на слова Шевченка та тексти присвячені пам’яті поета Макс Воля, Мальва Кржановська, Василь Титаренко-Лютий, Марія Лелека, Ігор Двигало, Богдан Борщ та інші.

Заходи продовжилися виступами політичних та громадських діячів України. В своїх виступах оратори підкреслювали невмирущість та актуальність заповітів нашого Пророка в світлі триваючої нині війни з вічним ворогом українців – московською імперією, а також триваючим «повзучим» зросійщенням інформаційного, культурного та духовного простору України.

Дійство завершилося концертними виступами високопрофесійних народних хорів: хору «Просвіти» та легендарного хору світлої пам’яті Леопольда Ященка.

 

Георгій Лук’янчук
Інші новини:
 
Фотогалерея
Хмаринка тегів