Головна » Новини » Регіональні новини » Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав Стрий
11-07-2011, 12:56
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав Стрий

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав Стрий

9–10 липня в Стрию у цьогорічному відпусті до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці взяло участь близько 16 тисяч паломників. На цю подію з Архипастирськими відвідинами до рідного міста прибув Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), який у співслужінні з Апостольським адміністратором Стрийської єпархії УГКЦ Преосвященним Владикою Тарасом, провів урочисте святкове Богослуження.

У проповіді Блаженніший Святослав привітав присутніх та висловив велику радість з приводу свого перебування в Стрию, а особливо в храмі Успіння Пресвятої Богородиці, де він зростав та служив свої перші Літургії як священик та єпископ.

У межах візиту до райцентру Блаженніший Святослав зустрівся з дітьми, які проходять курс оздоровлення в одному із санаторіїв біля Моршина. Школярі проживають на територіях, уражених чорнобильською катастрофою. У цих заходах взяли участь очільники Стрийського району - голова РДА Володимир Бурій та голова Районної ради Роман Козак, міський голова Моршина Руслан Ільницький, заступник Голови Політради Української партії Олег Канівець.

Завершилося перебування Блаженнішого Святослава на рідних теренах спілкуванням зі священиками та гостями у неформальній обстановці. 

Історична довідка: На Лемківщині (Польща) за 80 км на південний схід від Перемишля, розташоване стародавнє місто Лісько, де на окраїні міста стояла дерев’яна церква Різдва Пресвятої Богородиці, збудована приблизно 1575 року на місцевому кладовищі. В ній знаходилась чудотворна ікона Матері Божої. Перші згадки про Ліську чудотворну ікону Божої Матері датуються 1570 роком. Лісько було великим відпустовим місцем Марійського культу.

Деякі історики твердять, що чудотворна ікона показалася на пні зрізаного дуба. В часі Першої світової війни з ікони були вкрадені дорогоцінні коштовності, які становили велику матеріальну цінність. Між війнами пень дуба був замурований в головному вівтарі церкви, а сама ікона була у бічному.

Завдяки чудотворній іконі, слава про яку була дуже велика, до Ліська сходилися люди майже з цілої Галичини, Словаччини і Угорщини. 25 січня 1946 року ікона прибула до Стрия разом з українцями-переселенцями з Польщі. Відтак її помістили в лівий бічний престіл Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия, де вона знаходиться до сьогодні. В 2000 році вперше був організований відпуст, на який прибули також гості з Лемківщини, а з 2002 року прощі до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці стали традиційними. Відпуст відбувається у липні, на празник Положення чесної ризи Пресвятої Богородиці. В 2005–2007 роках чудотворну ікону Ліської Матері Божої було реставровано.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав Стрий

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав Стрий

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав Стрий

 

 

 

 


 

 

 

Прес-служба Стрийської міської організації Української партії
Інші новини:
 
Фотогалерея
Наша кнопка

<a href="http://www.ukrpart.org" target="_blank"><img src="http://www.ukrpart.org/ukrpart.jpg" alt="Українська Партія" width="135" height="56" border="0"></a>
Хмаринка тегів