Партнери
 
 
Головна » Заяви » Звернення до Генерального прокурора України
6-12-2010, 15:03
Звернення до Генерального прокурора України

Повідомлення про злочин.

Шановний Вікторе Павловичу!

Звертаємося до Вас у порядку ст. 95 КПК України у зв’язку із порушенням Конституції і законів України та вчиненням посадових злочинів членами Центральної виборчої комісії, що призвело до порушення передбачених законом строків проведення чергових парламентських виборів та завдало значної шкоди охоронюваним законом суспільним інтересам.

Згідно ст. 77 Конституції України вибори народних депутатів України проводяться в останню неділю березня четвертого року повноважень Верховної Ради України. Відповідно до ст. 16 Закону України «Про вибори народних депутатів України» Центральна виборча комісія оголошує про початок виборчого процесу не пізніше ніж за 125 днів до дня виборів. Оскільки остання неділя березня четвертого року повноважень парламенту припадає на 27 березня 2011 року, ЦВК була зобов’язана оголосити про початок виборчої компанії не пізніше 22 листопада 2010 року. За повідомленням засобів масової інформації на засіданні Центральної виборчої комісії, яке відбулось 22 листопада 2010 року, більшість членів ЦВК, всупереч вимогам закону, не голосувала за проголошення початку виборчої кампанії.

Вважаємо, що дії членів Центральної виборчої комісії, які відмовилися проголошувати початок виборчої кампанії у передбачені законом строки, містять ознаки злочину передбаченого ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Враховуючи те, що відповідно до ст. 1 Закону України «Про прокуратуру» органи прокуратури здійснюють нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів, просимо притягнути до кримінальної відповідальності членів Центральної виборчої комісії винних у порушенні вимог ст. 16 Закону України «Про вибори  народних депутатів України» та вжити заходів прокурорського реагування для забезпечення проведення чергових парламентських виборів у передбачені Конституцією та законами України строки. 

 

zvernennja1.pdf

 

За дорученням

Центрального проводу Української партії

голова Політичної ради Олег Березюк
Інші новини:
 
Фотогалерея
Хмаринка тегів