Головна » Заяви » Львівська крайова організація Української партії закликає опозиційні сили до об’єднання
13-01-2012, 15:07
Львівська крайова організація Української партії закликає опозиційні сили до об’єднання

Заява Львівської крайової організації Української партії

Кульмінаційним пунктом 2012 року стануть вибори у жовтні до Верховної Ради України. При цьому Закон про вибори народних депутатів України є вкрай недосконалим, про що неодноразово попереджала Українська партія. Однак цей закон все ж таки був прийнятий не без участі опозиційних сил – БЮТ та «Фронту змін», які проголосували за відповідний владний законопроект. Проголосували, намагаючись зберегти місце у політиці для своїх політичних сил і своїх представників, фактично підігруючи владі і відсікаючи від проходження до парламенту сьогоднішньої позапарламентської опозиції (зокрема, і через підвищення прохідного бар’єру до 5%).

Однак з прийняттям відповідного Закону про вибори народних депутатів України, Львівська крайова організація Української партії розуміє, що при дії у чинному правовому полі нам необхідно відповідно будувати виборчу кампанію, зосереджуючись на забезпеченні наступних чинників.

По-перше – потреба забезпечення прозорості виборчого процесу і дотримання законності при його проведенні.

По-друге – спільні дії всіх опозиційних сил, що включає в себе погодження кандидатів у народні депутати від опозиції по мажоритарних виборчих округах з метою недопущення взаємного поборювання. Адже це може привести до поразки демократичного табору і перемоги кандидата від влади. Механізмом такого погодження могло б стати згуртування навколо найбільш рейтингового і найбільш оптимального для опозиції кандидата в рамках Комітету опору диктатурі.

По-третє, наша партія, входячи у якості повноправного члена до Комітету опору диктатурі і будучи невід’ємною частиною опозиції, вважає за потрібну появу як у прохідних частинах партійних списків, так і особливо серед кандидатів по мажоритарних округах нових облич у політиці. Ці нові особистості повинні відповідати новим – значно зрослим – вимогам часу, політичному моменту, який складається в Україні напередодні парламентських виборів.

По-четверте, підтримуючи появу нових облич в українській політиці, Львівська крайова організація Української партії наголошує на необхідності розширення підтримки у мажоритарних округах власне представників сьогоднішньої позапарламентської опозиції. Такий підхід сприятиме розширенню представництва у Верховній Раді опозиційних політичних сил, що відповідатиме інтересам українського суспільства.

По-п’яте, необхідно провести незалежне соціологічне опитування перед проведенням голосування. Якщо згідно результатів опитування виявиться нереальним проходження до парламенту партійного списку Української партії, Львівська крайова партійна організація готова зобов’язати своїх кандидатів по мажоритарних округах проводити агітацію за список прохідної – але обов’язково позапарламентської – політичної сили.

Цією заявою Львівська крайова організація Української партії доводить до відома інших опозиційних – передусім позапарламентських – політичних партій свою позицію до побудови виборчої кампанії. Львівська крайова організація Української партії звертається із закликом до об’єднання дій і зусиль, запрошуючи зацікавлені політичні сили до діалогу і початку переговірного процесу в ім’я спільної перемоги опозиції на парламентських виборах 2012 року. Наша сила – лише у єдності і згуртованості! Лише від нас залежить, яку Україну ми отримаємо після виборів.

Голова Львівської крайової організації Української партії Олег Канівець
Інші новини:
 
Фотогалерея
Наша кнопка

<a href="http://www.ukrpart.org" target="_blank"><img src="http://www.ukrpart.org/ukrpart.jpg" alt="Українська Партія" width="135" height="56" border="0"></a>
Хмаринка тегів