Партнери
 
 
Головна » Публікації » Чорнобильці готують чергову Всеукраїнську акцію протесту на 24 серпня
4-08-2011, 12:54
Чорнобильці готують чергову Всеукраїнську акцію протесту на 24 серпня

6 липня у Києві пройшла Всеукраїнська акція протесту – пікетування Адміністрації Президента України, в якій взяли участь ветерани військової служби, діти війни, ліквідатори аварії на ЧАЕС, ветерани війни та інші соціально незахищені громадяни України. Серед них були й стрияни: голова міськрайонної організації «Союз Чорнобиль України» Стрийщини Лев Рішко та член цієї організації Микола Громик.

Попри всі запевнення влади щодо негайного посилення соціального захисту різних верств громадян України процес їхнього подальшого зубожіння не лише продовжується, але навіть прискорюється. Про це красномовно свідчать зміни прийняті Верховною Радою до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік». Можновладцями вже вкотре обкрадено такі пільгові категорії, як ветерани військової служби, діти війни, ліквідатори-чорнобильці щодо яких запроваджено низку додаткових обмежень та зменшень. Все це робиться на тлі зростання цін на товари першої необхідності та тарифів житлово-комунальних послуг.

«Президент України Віктор Янукович підписуючи Закон України «Про внесення змін в Закон України «Про державний бюджет України на 2011 рік» юридично і фактично перекреслив не тільки Чорнобильський Закон «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», але поставив хрест на кожному чорнобильцю, чорнобильських вдовах, інвалідах, дітях, - розповідає Лев Рішко. - Встановлені Кабінетом Міністрів розміри пенсій застосовуватимуться у порядку та розмірах виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. Своїми діями Президент України ініціював порушення Конституційних прав чорнобильців України та й інших соціально незахищених громадян».

З цього приводу голова міськрайонної організації «Союз Чорнобиль України» Стрийщини Лев Рішко надсилав листа голові Львівської обласної державної адміністрації М. Цимбалюку та голові Львівської обласної ради О. Панькевичу, де ґрунтовно виклав теперішній стан чорнобильців та перспективи зубожіння ліквідаторів. Також в листі зазначалося про те, що чорнобильці Львівщини разом з усіма, чиї права порушено, 6 липня проведуть пікетування Адміністрації Президента України з вимогою скасувати 4 пункт прикінцевих положень Закону України № 3491 – VI і припинення спроб зупинити дію Закону України № 796-ХІІ. Та обласна влада ніяк не відреагувала на це звернення.

Тож 6 липня пікетувальники вимагали від Віктора Януковича, як гаранта Конституції, негайно скасувати антинародні та антиконституційні рішення, а від Кабінету Міністрів України – припинення ганебної практики ініціювання проектів законів, що руйнують чинне законодавство щодо соціального захисту різних верств населення; від Верховної ради України та депутатського корпусу недопущення прийняття законів, що поглиблюють зубожіння українців.

Зокрема, у своїх вимогах пікетувальники зазначили: «Від імені народу України ми попереджаємо владу про неминучі згубні наслідки тих дій, що ініційовані нею. У разі не виконання наших вимог, ми залишаємо за собою право діяти далі у той спосіб, який забезпечить виконання вимог трудового народу України».

Як розповів Лев Рішко, Президент України В. Янукович в день пікетування знаходився на своєму робочому місці, проте до мітингуючих, а це близько семи тисяч чорнобильців та ветеранів, які стояли під проливним дощем, не вийшов. Хоча про велелюдне зібрання на Банковій голова ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Юрій Андреєв попереджав особисто на зустрічі з Віце-прем’єр-міністром України С. Тігіпком 30 червня, озвучуючи як причини Всеукраїнської протестної акції так і пропозиції чорнобильців виходу з соціального конфлікту. Тому обурює те, що резолюцію мітингуючих було прийнято представником громадської приймальні президента, як звичайне, повсякденне звернення. З цього виходить, що Президент України, Кабінет Міністрів України й більшість, яка сформована у Верховній Раді України не мають бажання проводити діалог з народом. Влада цинічно розтоптує конституційні права громадян, ліквідовує соціальні програми, скорочує в десятки разів розміри соціальних виплат і пенсій, позаяк пенсії й пільги урядовців, які в 30 разів перебільшують пенсії пересічних громадян, вважають, що скорочувати не конституційно. Це ніщо інше, як відверте ігнорування думки народу.

У випадку не реагування на ці вимоги, наступна акція протесту, згідно з рішенням Центральної Ради ВГОІ «Союз Чорнобиль України» відбудеться в Києві та в інших містах у священний день для кожного справжнього українця – День Незалежності України, 24 серпня 2011 року. Також готуються звернення до Венеціанської комісії, Ради Європи, Європейського Союзу з інформацією про те, що в Україні органи влади цинічно порушують Конституцію держави та вимогою припинити перемовини про прийняття України в Європейську спільноту й накладання на Україну відповідних санкцій. Готується й звернення до Європейського суду з прав людини.

 

Наталія Карпенкова
Інші новини:
 
Фотогалерея
Хмаринка тегів