Партнери
 
 
Головна » Публікації » Буде українське військо, буде й Україна!
6-12-2011, 12:54
Буде українське військо, буде й Україна!

4 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про військові формування в Україні», якою визначила: «підпорядкувати всі військові формування, дислоковані на території України, Верховній Раді України; утворити Міністерство оборони України; урядові України приступити до створення Збройних Сил України».

Фактично цією постановою було покладено початок будівництва Збройних Сил України, як важливого інституту держави і невід’ємного елемента її воєнної організації. Історію становлення Збройних Сил України можна поділити на чотири основні етапи: перший етап – формування основ Збройних Сил України (1991–1996 рр.); другий етап – подальше будівництво Збройних Сил України (1997–2000 рр.); третій етап – реформування Збройних Сил України (2001–2005 рр.); четвертий етап – розвиток Збройних Сил України (з 2006 р.).

Усі ці зміни зачепили й військові частини, які знаходилися у нашому місті. На сьогодні ж у м. Стрию залишилася єдина військова частина А – 2847, яка входить до Теребовлянського ордена Олександра Невського зенітного ракетного полку. У 1945 році за проведення успішної операції й участь у штурмі міста Данциг полк було нагороджено орденом Олександра Невського. З дня проголошення Незалежності України ордена Олександра Невського зенітна ракетна бригада увійшла, як складова частина загальновійськового корпусу до лав Збройних Сил України. Указом Президента було присвоєно почесне найменування «Теребовлянська» у березні 1998 року і під час святкування 55-ї річниці бригади, вручено Бойовий прапор. Згідно з планом  реорганізації Збройних Сил України  в червні 2004 року  військова частина була передислокована в м. Стрий. Указом Президента України № 411 від 21 вересня 2008 року полку присвоєно почесне найменування: «Стрийський» і тепер він іменується Стрийський зенітний ракетний Теребовлянський ордена Олександра Невського полк. За час Незалежної України полк брав участь в навчаннях: «Опук – 2001»;  «Чисте небо – 2007»; «Взаємодія – 2010».

5 грудня у Стрию урочисто відзначили 20-ту річницю створення Збройних Сил України. Командир Стрийського гарнізону полковник Сергій Бутримович привітав офіцерів і солдат з ювілеєм та вручив грамоти й відзнаки  кращим військовослужбовцям. Таку ж приємну місію виконали: заступник голови Стрийської РДА Леся Гаврилів і начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Стрийської міської ради Анатолій Липа, голова Спілки ветеранів Афганістану Стрийщини Мирон Заплатинський.

Привітав військових і голова Благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець, який подарував для бібліотеки військової частини підбірку книг про армію УПА та історію українського війська, яке свій початок бере ще за часів Середньовіччя. «Одним із невід’ємних атрибутів міцної держави є військо. Сьогодні ви, є продовжувачами слави українського війська, яка повинна бути в серці кожного патріота. Ми маємо яскраву історію, згадаймо лиш  Козацьку добу, водночас схилімо голови перед тими, хто загинув у різні часи захищаючи рідну землю.  Пам’ятаймо, буде українське військо, буде й Україна», - наголосив Олег Канівець.

Завершилося святкування концертом ансамблю з Молдови «Ехо Афгану». Цей гурт лауреат багатьох конкурсів, постійний учасник фестивалю «Слов’янський базар», виконав низку тематичних пісень, вітаючи військових зі святом та бажаючи основного – мирного неба над головою. Також на території військової частини було розгорнуто польову кухню, де всіх гостей частували солдатською кашею.

Прес-служба Благодійного фонду «Добре серце»

Буде українське військо, буде й  Україна!

Буде українське військо, буде й  Україна!

Буде українське військо, буде й  Україна!

Буде українське військо, буде й  Україна!
Інші новини:
 
Фотогалерея
Хмаринка тегів