Головна » Публікації » Росія готує свій план президентської кампанії в Україні?
12-08-2009, 18:36
Росія готує свій план президентської кампанії в Україні?

Заява Медведєва, що прозвучала напередодні, щодо найвищого політичного керівництва України, утиску російських компаній, м’яко кажучи, притягнута за вуха. Насправді ж проблема значно глибша.

Стосується вона не так персоналій української влади, як усвідомлення Росією, особливо після візиту Патріарха, втрати контролю над Україною. Заява Президента Російської Федерації свідчить про те, що в Росії не бачать кандидатури, яку б вони могли підтримати. Виглядає на те, що після спілкування з Віктором Януковичем Патріарх порадив Путіну та Медведєву зробити ставку на когось іншого.

У самій Росії ставлення до звернення неоднозначне і дехто розцінює його як проголошення війни. І не безпідставно. Заява Медведєва озвучена жорстким та агресивним тоном. Показово, що саме у переддень святкування Дня незалежності нашої держави.

Цілком ймовірно, що після президентських виборів в Україні такий сценарій можливий. Економічна криза в самій федерації тільки поглиблюється.

Призупинили свою діяльність всі автозаводи (і не тільки), на вулиці можуть опинитись не те що десятки, а сотні тисяч людей. Слідом за економічною кризою не забариться й продовольча.

Заява прозвучала у вівторок, а в понеділок Дмитро Медведєв вніс в Держдуму проект поправок в закон РФ «Про оборону». Суть поправок полягає у праві одноосібного прийняття рішень у застосуванні військової сили поза межами території Росії. Спрямовані вони, як наголошено, на «створення правового механізму, забезпечення можливості голові держави оперативно використовувати формування Військових сил РФ за межами території РФ».

Властиво, для початку військових дій визначено додаткові підстави, а саме: «Відбиття нападу на Збройні сили Російської Федерації або інші війська, дислоковані за межами території Російської Федерації», «Відбиття або запобігання агресії проти іншої держави», «Захист громадян Російської Федерації за кордоном» та «Боротьба з піратством і забезпечення безпеки судноплавства».

Усі ці "новели" можна трактувати як завгодно просторово, особливо що стосується захисту прав громадян РФ і особливо в Криму. Під час виборів можливі порушення питань, гострих як для України, так і Росії. І якщо при цьому перемагатиме кандидат, що не влаштовуватиме Кремль, можливо все, що завгодно. Ось тоді й згодяться нововведення «оборонного» законодавства Росії.

Отже, звернення Медведєва (який, до речі, у відпустці) можна трактувати як легімітизацію перед Європою та світом майбутніх планів щодо території України.

Андріян Фітьо для Української правди
Інші новини:
 
Фотогалерея
Наша кнопка

<a href="http://www.ukrpart.org" target="_blank"><img src="http://www.ukrpart.org/ukrpart.jpg" alt="Українська Партія" width="135" height="56" border="0"></a>
Хмаринка тегів