Партнери

 
 
Головна » Публікації » На захист братів-білорусів – добровольців АТО
6-04-2016, 16:57
На захист братів-білорусів – добровольців АТО

На днях в столиці під посольством Республіки Білорусь пройшов мітинг іноземних добровольців, які приймають участь в українсько-російській війні в якості волонтерів та бійців. Учасники акції вимагали припинити політично мотивоване переслідування білорусів-добровольців, а також припинити тиск на їхніх родичів в Білорусі. В акції протесту взяли участь активісти Української партії.

«У важку хвилину військової агресії з боку Росії білоруські добровольці прийшли нам на допомогу. Вони захищають українську територіальну цінність, єдність, але зараз потребують допомоги українського народу. В Республіці Білорусь наразі відбувається тиск на родичів добровольців, проводяться обшуки. Сьогодні вони звертаються до українців з проханням підтримати їх і на законодавчому рівні змусити владу Республіки Білорусь припинити репресії», – так розпочала акцію її організатор, директор Міжнародного благодійного фонду «Волошка» Анжела.

Голова Міжнародного Об’єднання «Соловецьке Братство» Георгій Лук’янчук звернув увагу на історію багатосотлітньої і по-справжньому братерської взаємодопомоги між українцями та білорусами ще з давньокняжих часів, в тому числі і проти їх споконвічного ворога – московських ординців. А про молодих патріотів Білорусі сказав: «Тут стоїть майбутнє незалежної європейської держави Білорусь. Саме вони повернуть своїй Батьківщині справжню свободу й незалежність, і справжній національний прапор. Це справжні герої білоруського народу, котрі разом з братами українцями воюють зараз на сході України за свободу і незалежність як України, так і Білорусі проти Московської імперії, яка знову хоче зробити нас своїми рабами. Коли впаде Москва, впаде й тоталітарний режим Лукашенка, що переслідує зараз білоруських патріотів. Українська влада має за честь захистити цих хлопців, надати їм право не тільки на громадянство, а й на всі почесті й пільги, які передбачені законодавством України для учасників бойових дій в АТО!»

Декілька добровольців-білорусів розповіли свої життєві історії. «Зубр», волонтер-інструктор полку «Азов»: «Хоч я і не приймав участі в бойових діях, проти мене все одно відбуваються репресії. Певно, через те, що я даю інтерв’ю стосовно ситуації в Білорусі, висвітлюю роль білоруських добровольців в подіях на Майдані та на сході України. У моїх родичів проводили обшуки, в матері відібрали ноутбук. Я сподіваюсь, що українці нас підтримають і наша влада припинить репресії».

«Тур» – білоруський доброволець ДУК «Правий сектор». Він поділився інформацією, що його родину також переслідують, а ще розповів, що до Білорусі все ж потрапляє інформація про білоруських добровольців в АТО. Російський доброволець тактичної групи «Білорусь» з позивним «Нестор» вважає, що політичні переслідування в Білорусі носять такий самий характер, як в ворожій Росії, а речник «Правого сектору» Олексій Бик пообіцяв, що коли білоруси розпочнуть боротьбу за незалежність в своїй країні, українці обов’язково простягнуть їм руку допомоги – так, як вони допомагають нам зараз.

Перед посольством також виступила білоруська журналістка, яка приїхала в Україну разом з батьками Михайла Жизневського. Її влада Республіки Білорусь також переслідує – за участь в акції на підтримку Надії Савченко: «Мати Михася, Ніна Василівна Жизневська тут присутня, перенесла інфаркт, вона ледве ходить і їй відмовляють нирки. Але навіть в такому стані проти неї продовжуються політичні переслідування. Вона виходить з дому, а їй кидають каміння у спину і називають її матір’ю фашиста. Скільки можна знущатися над нею?», – емоційно промовила жінка в бік посольства.

Мати та батько загиблого Михася були присутні на акції. «Ми тут, щоб відстояти права білорусів, які захищають Україну. У нас в Білорусі більшість вважає, що в Україні іде громадянська війна, а не повномасштабна війна з Росією», - так пояснив батько Михайла Жизневського.

Організатор акції Анжела зачитала петицію до президента Білорусі, яка відправлена до посольства: «У важку хвилину російської військової агресії добровольці Білорусі прийшли на допомогу українській державі. Вони віддають найцінніше – своє життя. Багато з них отримують важкі поранення та залишаються інвалідами назавжди. Вони захищають українську територіальну цілісність, єдність, нічого не вимагаючи взамін. Через свою допомогу Україні та українцям в Республіці Білорусь розпочались політичні переслідування та залякування сімей громадян Білорусі, котрі приймають участь в АТО на сході України. Наразі відбувається тиск на рідних та сім’ї, проводять обшуки, готуються запити на екстрадицію бійців-добровольців, котрі, захищаючи розвиток, демократію та суверенітет України бійцями-добровольцями, виборюють право на незалежність Білорусі, вважаючи кордон України останнім рубежем та захистом від ненажерливості та агресії Росії в світі. Сьогодні ми, як громадяни України, звертаємось до вас та вимагаємо зупинити репресії проти білоруських волонтерів та добровольців, котрі ціною свого життя захищають українську землю від російської військової агресії та єднають два братніх народи проти спільного ворога. Жыве Беларусь!»

Георгій Лукянчук
Інші новини:
 
Фотогалерея
Хмаринка тегів