Головна » Публікації » Федака Павло: Або господарі, або раби – третього не дано
14-09-2010, 14:08
Федака Павло: Або господарі, або раби – третього не дано

Нині Закарпатська область, як і вся Україна, переживає дуже непрості часи. Тривала фінансова криза не змінилася піднесенням, як це сталося у розвинутих країнах, а переходить у затяжну депресію. Насувається і друга хвиля кризи. На цьому фоні в державі і області відбулася заміна усієї виконавчої вертикалі. Нова влада намагається, з одного боку, стабілізувати економічну ситуацію (переважно за рахунок безпосередніх виробників, а також платників податків і тарифів), а з іншого – форсовано «закручує гайки», згортає демократичні традиції, здає національні інтереси, відмовляється від цілого ряду завоювань попередніх десятиліть.

Рівень суверенітету України суттєво знизився упродовж останнього року. Наша впливовість на міжнародній арені, яка і раніше була невисокою, тепер взагалі впала до нуля. Україна поступово перетворюється на неформальний протекторат Росії, сіру зону впливу російського капіталу. І хоч поки ми ще стоїмо тільки на початку цього ганебного шляху, його кінцева перспектива вимальовується цілком очевидно.

Така перспектива є негідною України з нашою багатовіковою історією, великим інтелектуальним, культурним, науково-технічним і промислово-аграрним потенціалом. Наш народ повинен сам вирішувати свою долю, а не жити під диктовку з-за кордону. Існує тільки дві альтернативи. Або ми будемо повноправними господарями на власній землі, сповненими цілковитої відповідальності за неї, або ж перетворимося на рабів і виконавців чужої волі. Ніякого середнього шляху з якимось обмеженим, урізаним суверенітетом, про який нам вже починають говорити, просто не існує. Або господарі, або раби – третього не дано.

Тому серед представників молодої української еліти виникла ідея створити в Україні структуру, яка б уособлювала в собі не якусь обмежену вузькокласову групу, а відображала інтереси усіх Українців. Тому було підтримано універсальну, інтегруючу назву – Українська партія. Цю ідею одразу підтримали і запропонували допомогу такі відомі діячі, як Володимир Лановий, Богдан Соколовський, Степан Хмара.

Українська партія категорично проти розбазарювання нашого виробничого, ресурсного потенціалу, переходу його у фактичну власність іноземних суб’єктів. Ми проти деіндустріалізації і розселянювання України, яка відбувається з метою перетворити нашу країну на сировинний придаток розвинутих держав, бездонний ринок для їхніх товарів і джерело дешевої робочої сили.

Українська партія проти повзучої русифікації, яка зараз наростає у сфері освіти, культури і особливо у засобах масової інформації. Готується ревізія 10-ої статті Конституції, українська мова поступово витісняється з різних сфер суспільного буття. На рівні же області неодноразово ставився під сумнів український характер нашого краю, мали місце спроби бодай символічно відмежувати Закарпаття від України. Ці спроби не мають нічого спільного з реальними інтересами наших краян.

Прикро і те, що більшість існуючих потужних партій точнісінько так же здають українські національні інтереси, як і сама влада. Вони керуються не довготривалими політичними інтересами нації, а минущою політичною кон’юнктурою, все безнадійніше опускаються від політики до політиканства. Цій безпринципності необхідно протиставити реальну масову політичну силу, здатну стояти на сторожі національних інтересів і жорстко відстоювати їх, незважаючи на особистості, колишні заслуги та інші суб’єктивні моменти.

Закликаємо усіх патріотів оперативно реагувати на будь-який навіть найменший прояв здачі владою українських національних інтересів, її наступ на національно-культурні права українців. Нехай жоден з таких неприпустимих вчинків влади не залишиться непоміченим. На кожний з них слід відповідати кампанією громадського осуду, усіма законними формами протесту. Рахуються тільки із сильними. Зараз же нам, як ніколи, необхідно демонструвати власну силу.

Українська партія твердо стоятиме на сторожі національних інтересів. У її лавах знайде підтримку кожний свідомий патріот, де би він не жив і ким би не працював. Єднаймося, підтримуймо одне одного, бо тільки спільно можна врятувати Україну від тих грізних викликів, які постають перед нею.

 

Павло Федака, керівник виборчого штабу Закарпатської крайової організації Української партії для незалежного громадсько-політичного видання Закарпаття «Трибуна»
Інші новини:
 
Фотогалерея
Наша кнопка

<a href="http://www.ukrpart.org" target="_blank"><img src="http://www.ukrpart.org/ukrpart.jpg" alt="Українська Партія" width="135" height="56" border="0"></a>
Хмаринка тегів