Партнери

 
 
Головна » Новини » Новини та коментарі » Українська партія вшанувала пам'ять Героїв Крут
29-01-2011, 10:00
Українська партія вшанувала пам'ять Героїв Крут

29 січня члени Української партії взяли участь у заходах на Аскольдовій могилі, приурочених пам’яті Героїв Крут.

«Їхня смерть не була даремною, якщо про неї пам’ятають у віках. Наших дітей потрібно виховувати на таких героїчних вчинках, це найвищий прояв патріотизму, адже крутянські Герої, будучи ще зовсім дітьми, присягнули захищати Україну і віддали за неї своє життя. Це була не громадянська війна, а московсько-більшовицька навала. Окупація триває. Нам потрібно об’єднуватися і перемагати», - сказав під час виступу в. о. голови Української партії Олег Олійник.

Активісти Української партії також відвідали Меморіальний комплекс «Пам’яті Героїв Крут» на Чернігівщині.

Фотогалерея.

Історична довідка:

29 січня Україна відзначає сумну дату, яка назавжди увійшла в українську історію як день пам’яті Героїв Крут. Офіційно цю дату почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про вшанування пам’яті Героїв Крут».

В кінці грудня 1917 року уряд більшовицької Росії розпочав війну проти Української Народної Республіки. У січні 1918 року до Києва почали наближатися три більшовицькі військові угрупування під командуванням колишнього полковника царської армії М. Муравйова. Щоб відбити навалу ворожих військ і захистити Україну від інтервенції, 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під Бахмачем на Чернігівщині студенти-добровольці Українського народного університету, Київського університету імені Святого Володимира, учні старших класів Кирило-Мефодіївської гімназії та невеликий загін Вільного Козацтва дали бій наступаючій більшовицькій армії. 300 студентів та школярів стали зі зброєю проти 6-ти тисячного війська, що складалося з петроградських та московських червоногвардійців і матросів Балтійського флоту.

Протягом п’яти годин патріоти-добровольці стримували натиск професійної більшовицької армії, але сили були нерівні. Бій під Крутами закінчився українською поразкою. В тому бою загинуло 250 українських студентів та гімназистів, 10 старшин, 32 юнаки потрапили в полон і були закатовані російськими солдатами. Решту поранених відвезли до Харкова.

Після звільнення України від більшовицької армії 19 березня 1918 року в Києві, на Аскольдовій могилі, відбулися похорони полеглих у бою під Крутами.

У 2006 році на місці битви було відкрито Меморіальний комплекс «Пам’яті Героїв Крут». Пам’ятник представляє собою насипаний пагорб заввишки 7 метрів, на якому встановлено 10-метрову червону колону. Червона колона має нагадувати про подібні колони Київського Університету, звідки були більшість студентів під Крутами. Перед пагорбом встановлено об’ємну, зроблену з граніту, композицію, на якій викарбовано хрест і зображено образ студентської шинелі, виготовленої із металу. Автором меморіалу є Анатолій Гайдамака.

Прес-служба Української партії
Інші новини:
 
Фотогалерея
Хмаринка тегів