Українські парламентарі намагаються мавпувати своїх північних сусідів, вважає голова Української партії Ігор Насалик. Про це свідчить сьогоднішнє прийняття в цілому Постанови № 8330 «Про зміну порядку обчислення часу на території України» (нар.деп. О.Надоша). Згідно з документом в Україні пропонується встановити час другого часового поясу з додаванням однієї години.
За словами Ігоря Насалика питання відмови від переходу на літній/зимовий є доволі риторичним та не має однозначної відповіді серед фахівців. У світі з цього приводу також немає одностайності. Близько 85 країн світу із 192-х здійснюють сезонний перехід. Переходять США, вся Європа за винятком Ісландії. Не переходять мусульманські країни, в яких це можна пов’язати із релігійними мотивами. Екваторіальні і тропічні країни, де різниця між тривалістю дня влітку та взимку приблизно однакова. Відмінили перехід на літній час Китай, Індія, Японія. У японців, до речі, це був протест проти американської окупації.
Голова Української партії зазначив, що в Україні діючий порядок обчислення часу існує з травня 1996 року. Прийнятий він відповідно до рекомендацій Європейської Економічної Комісії ООН, що спрямовані на гармонізацію обчислення часу на території Європи та сусідніх держав: «Отже, якщо ми прагнемо в ЄС і активно про це заявляємо, то нам було б доцільніше зберегти існуючий стан справ. Якщо відміняємо перехід з літнього на зимовий час, то між Києвом і Європою півроку буде одна різниця в часі, а інших півроку друга».
Як відомо, Росія відмінила перехід на літній/зимовий час з осені 2011 року, за нею неодмінно поспішили білоруси, що, в принципі, очевидно. Українські парламентарі вирішили не відставати. При цьому і законодавчі акти називають ідентичні російським. Ось в таких нібито деталях і проявляється постколоніальний синдром.
«Обурює не сам факт прийняття даної постанови, а шлях яким іде Україна - цілковитої залежності від Кремля. Взагалі-то, такі питання повинні вирішуватися на референдумі. А сьогодні, коли в Україні масове зубожіння, набагато важливішою для депутатів має бути проблема підвищення життєвих стандартів, а не переведення стрілки годинника назад чи вперед», - підкреслив Ігор Насалик.
Прес-служба Української партії