Головна » Новини » Новини та коментарі » Ігор Насалик: Закликаємо Президента України виконати свою обіцянку щодо відкритих списків
1-11-2011, 13:37
Ігор Насалик: Закликаємо Президента України виконати свою обіцянку щодо відкритих списків

Найближчим часом Верховна Рада розглядатиме законопроекти про вибори, яких на сьогодні зареєстровано п’ять – чотири від опозиції і один від більшості.

Голова Української партії Ігор Насалик наголосив, що опозиційним політичним силам необхідно проявити єдність у відстоюванні виборчої системи з відкритими регіональними списками. «Це означає, що потрібно відкликати зайві законопроекти та підтримати один від опозиції, який став би альтернативним провладному. Таким документом міг би бути законопроект Ключковського».

Ігор Насалик також зауважив, що у таборі влади немає єдності стосовно того, яким повинно бути законодавство на майбутніх парламентських виборах. Про це свідчить виступ радника президента Марини Ставнійчук на комітетських слуханнях в парламенті, де вона заявила, що Президент застосує право вето, якщо закон від більшості буде прийнятий в теперішньому вигляді.

«Ми пропонуємо Президенту Януковичу не змінювати своєї позиції щодо коаліційного законопроекту і ветувати його в разі прийняття, а також використати право законодавчої ініціативи та запропонувати на розгляд парламенту законопроект, який встановлюватиме виборчу систему із відкритими регіональними списками і тим самим виконати свою обіцянку», - зазначив Ігор Насалик.

Нагадаємо, що у законопроекті більшості не враховані зауваження ні венеціанської комісії, ні опозиції, ні експертного середовища. Українська партія неодноразово наголошувала на тому, що проект закону про вибори народних депутатів, запропонований більшістю – це крок назад від удосконалення виборчої системи, він суперечить базовим конституційним принципам і не гарантує рівності та відкритості виборчого процесу.

Прес-служба Української партії
Інші новини:
 
Фотогалерея
Наша кнопка

<a href="http://www.ukrpart.org" target="_blank"><img src="http://www.ukrpart.org/ukrpart.jpg" alt="Українська Партія" width="135" height="56" border="0"></a>
Хмаринка тегів