Головна » Новини » Новини та коментарі » Ігор Насалик: Кримінально-процесуальний кодекс повинен пройти оцінку громадськості
10-02-2012, 14:14
Ігор Насалик: Кримінально-процесуальний кодекс повинен пройти оцінку громадськості

Верховною Радою на своєму засіданні у четвер 9 лютого 2012 року прийнято законопроект № 9700, про проект Кримінально-процесуального кодексу України. За прийняття такого рішення проголосувало значно більше народних депутатів, ніж це передбачено регламентом, а саме 252. «Вірні друзі» регіоналів – комуністи за цей законопроект не голосували.

«Проблема кримінальної юстиції, на сьогоднішній день, полягає в низькій ефективності досудових та судових рішень. У відсотковому відношенні це всього 2-3% виправдовувальних вироків, а також величезна кількість осіб, які роками перебувають в СІЗО в очікуванні рішення суду. Такий стан справ є ганьбою для правової держави», - прокоментував голова Української партії Ігор Насалик.

Згідно прийнятого документу, основним завданням КПК є створення однаково рівних можливостей для сторін, що беруть участь у кримінальному процесі, впровадження змагальності сторін у судочинстві, що покликані виправити неправомірну диспропорцію.

Те, що реформація кримінального законодавства вже давно на часі, ні в кого не викликає сумнівів. Законопроект є дійсно інноваційним, особливо у порівнянні з кодексом взірця 1960-го року. Однак, наголосив голова Української партії, є кілька застережень:  «Попри всі новації та новели запропонованого кодексу є ще зворотній бік медалі. Існують міжнародні документи ратифіковані Україною, що достеменно регламентують дії обвинувачуваного у кримінальному процесі та взагалі усю процедуру дій, що стосуються кримінального дізнання. У проекті нового КПК цими положеннями знехтувано».

«Деякі норми проекту кримінально-процесуального кодексу суперечать Конституції України, а також вибудувані таким чином, що зокрема, прокуратура ставиться у домінуюче становище перед іншими учасниками процесу. Взагалі, складається враження, що влада використала законопроект ненависних «помаранчевих», лише посиливши його нормами, які їм вигідні. Також не зрозуміло, чому депутати не розглядали законопроект поданий представником опозиції Романом Зваричем. Загалом, проект потребує суттєвого доопрацювання та широкого обговорення з громадськістю», - підсумував Ігор Насалик.

 Прес-служба Української партії

 
Інші новини:
 
Фотогалерея
Наша кнопка

<a href="http://www.ukrpart.org" target="_blank"><img src="http://www.ukrpart.org/ukrpart.jpg" alt="Українська Партія" width="135" height="56" border="0"></a>
Хмаринка тегів