Головна » Новини » Новини та коментарі » Українська партія закликає захистити студентські стипендії!
14-09-2014, 11:43
Українська партія закликає захистити студентські стипендії!

Українська партія заявляє, що стипендії платитимуть тільки обраним студентам.Претендентам доведеться подавати заявки до Єдиного фонду і конкурувати між собою.

У Міносвіти шукають нові способи економно нараховувати стипендії. Один з варіантів - створення Єдиного стипендіального фонду, який адресно розподілятиме фінанси між тими, хто вчиться.

У більшості європейських країн матеріальну допомогу отримують тільки кращі. Претенденти на стипендію подають заявки, а спеціальна рада оцінює їх освітні успіхи (часто це проходить у вигляді конкурсу). У Україні критерії, на підставі яких розподілятимуться стипендії, поки тільки розробляють.

Хорошисти, яким раніше була гарантована стипендія, можуть не потрапити в кращі. Зараз підвищену стипендію в 790 грн отримують відмінники, а звичайну - в 730 грн - вузи нараховують по-різному: одні - студентам, у яких немає трійок, інші - тим, у кого середній бал за здану сесію не нижчий встановленої цифри.

Українська партія не згодна з подібним способом "економії", оскільки майже усі, хто навчається за державний кошт і отримує стипендії - це сироти, напівсироти, інваліди. Найвразливіші верстви населення залишаться наодинці зі своїми матеріальними проблемами. Крім того, студентам доводиться самотужки оплачувати проживання на зйомній квартирі, навчальні заклади не взмозі забезпечити усіх студентів гуртожитками.

Навіщо було гучно заявляти про підвищення стипендій, щоб потім втихаря майже нікому її не дати?

 

Прес-служба Української партії
Інші новини:
 
Фотогалерея
Наша кнопка

<a href="http://www.ukrpart.org" target="_blank"><img src="http://www.ukrpart.org/ukrpart.jpg" alt="Українська Партія" width="135" height="56" border="0"></a>
Хмаринка тегів