Головна » Новини » Новини та коментарі » Українська партія вшанувала пам'ять Героїв Базара
22-11-2016, 18:00
Українська партія вшанувала пам'ять Героїв Базара

Активісти Української партії разом спільно з національно-патріотичними силами вшанували пам'ять воїнів УНР, котрі загинули під час Другого зимового походу армії УНР на Київ 21 листопада 1921 року під селищем Базар Житомирської області.

Учасники акції взяли участь у молебні та громадській панахиді біля братської могили замордованих Котовським українців. За словами Георгія Лук’янчука, «час не владний над вчинком героїв. 95 років, що минули з того часу, повертають нас подумки назад, примушуючи схилити голови перед славної пам’яті українськими лицарями ідеї і чину учасниками національно-визвольних змагань».

Історична довідка

90 років тому, 21 листопада 1921 р. у селі Базар, що у Народицькому районі Житомирщини, сталася одна з найтрагічніших подій в українській історії. Того дня там було розстріляно 359 вояків армії УНР. Вони були оточені загонами Г. Котовського і взяті в полон. Змучених і голодних, їх загнали на ніч у церкву, а вранці усіх розстріляли за відмову перейти на сторону Червоної армії попри всі міжнародні закони про військовополонених. Котовський не змилувався навіть над зовсім юними. Наймолодшому з розстріляних було 18 років. Вони вмерли співаючи гімн «Ще не вмерла України ні слава, ні воля…». Їх подвиг надихав в боях бійців УПА. Їхні імена викарбувані нині на пам’ятній стелі біля братської могили. Після проголошення Україною Незалежності тут встановлено Меморіал на честь незламності українського духу.

 

Прес-служба Української партії
Інші новини:
 
Фотогалерея
Наша кнопка

<a href="http://www.ukrpart.org" target="_blank"><img src="http://www.ukrpart.org/ukrpart.jpg" alt="Українська Партія" width="135" height="56" border="0"></a>
Хмаринка тегів