Головна » Заяви » Звернення до Президента України
24-11-2010, 09:00
Звернення до Президента України

Президенту України

Віктору Януковичу

Шановний пане Президенте!

Українська партія пропонує Вашій увазі підготовлений Українським юридичним товариством проект Закону України «Про вибори народних депутатів України», що передбачає обрання членів парламенту на мажоритарній основі.

Вважаємо, що прийняття цього закону буде сприяти реалізації конституційного права громадян вільно обирати і бути обраними до вищих органів державної влади,  забезпечить демократичність та прозорість виборчого процесу.

Згідно із законопроектом народні депутати України обираються у 450 одномандатних мажоритарних округах.

Обраним може бути громадянин України, що проживає не менше 5 років на території відповідного виборчого округу, і якому на день виборів виповнилось не менше 25 років.

Законопроектом передбачається позбавлення активного і пасивного виборчого права недієздатних осіб, а також тих, хто за вироком суду знаходиться у місцях позбавлення волі.

Крім того, не можуть набувати статусу кандидата у народні депутати України особи,  що мають непогашену судимість.

Право висувати кандидатів у депутати мають політичні партії. Позапартійні громадяни України також можуть набувати статусу кандидата у народні депутати України шляхом самовисування, провівши на свою підтримку збори виборців, у яких має взяти участь не менше 200 громадян, що мають право голосу і проживають на території відповідного виборчого округу.

Не можуть бути кандидатами у депутати державні службовці, співробітники правоохоронних органів та судді, якщо вони не подали у відставку за 2 місяці до виборів.

У законопроекті не передбачено мінімальної кількості виборців, що мають взяти участь у голосуванні.

Вважається, що громадяни України, які не взяли участі у виборах, утримались від голосування і не проти обрання кандидата за якого проголосувала більшість  виборців.

Згідно із запропонованим законопроектом обраним вважається кандидат, який набере більше 50% голосів виборців, що взяли участь у голосуванні.

Якщо ніхто із кандидатів не набере необхідної кількості голосів, то проводиться другий тур виборів, до якого входять два кандидати, що набрали найбільшу кількість голосів і обраним буде вважатися той, хто у другому турі набере відносну більшість голосів виборців.

Така система голосування забезпечить результативність виборів і буде сприяти обранню кандидата, який користується найбільшою підтримкою виборців.

Вважаємо, що прийняття цього закону буде сприяти демократизації державного управління та забезпечить представництво всіх регіонів України у вищому законодавчому органі  країни.

При підготовці законопроекту було враховано як національний досвід державного будівництва, так і досвід організації виборів у Великобританії та Канаді.

Якщо Ви, шановний Вікторе Федоровичу, підтримаєте викладені у запропонованому Українським юридичним товариством законопроекті принципи обрання народних депутатів України, пропонуємо Вам, у порядку законодавчої ініціативи, відповідно до ст. 93 Конституції України внести проект закону на розгляд Верховної Ради України.

 

За дорученням Центрального проводу Української партії  

голова політради Олег Березюк

  Інші новини:
 
Фотогалерея
Наша кнопка

<a href="http://www.ukrpart.org" target="_blank"><img src="http://www.ukrpart.org/ukrpart.jpg" alt="Українська Партія" width="135" height="56" border="0"></a>
Хмаринка тегів