Головна » Проекти Законів » Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про вибори народних депутатів України»
7-11-2010, 13:39
Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про вибори народних депутатів України»

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Прийняття цього проекту закону буде сприяти забезпеченню конституційних прав громадян вільно обирати і бути обраними до вищих органів державної влади.

2. Цілі та завдання прийняття проекту Закону

Проект Закону розроблено з метою вдосконалення процедури проведення виборів народних депутатів України. Завданням проекту є законодавче забезпечення конституційних  гарантій громадян вільно обирати і бути обраними до вищих органів державної влади, створення умов для забезпечення   демократичності та прозорості виборів народних депутатів України.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Запропонований проект закону передбачає проведення виборів народних депутатів України за мажоритарною системою абсолютної більшості.

Передбачається обрання 450 народних депутатів України у 450 одномандатних округах.

Обраною може бути особа старша 25 років.

Кандидат у депутати повинен проживати на території виборчого округу безперервно протягом 5 років.

Термін повноважень народних депутатів України 4 роки.

Право висувати кандидатів у депутати мають політичні партії. Позапартійні громадяни також  можуть набувати статусу кандидата у депутати шляхом самовисування провівши на свою підтримку збори участь у яких має взяти не менше 200 громадян, що мають право голосу та проживають на території відповідного виборчого округу.

Не можуть бути кандидатами в народні депутати державні службовці, співробітники правоохоронних органів та судді, якщо вони не подали у відставку за 2 місяці до виборів.

Згідно із законопректом активного і пасивного виборчого права позбавлені недієздатні особи та особи, а також ті,  хто тимчасово знаходиться в місцях позбавлення волі за вироком суду.

Законопроектом передбачено, що  на кожного депутата має бути не більше 100 тисяч виборців. Це дасть можливість народному депутату організувати активне спілкування з людьми  та більш ефективно відстоювати інтереси виборців свого округу.

Законопроектом передбачено, що обраним вважається кандидат, який набрав більше 50 % голосів у першому турі виборів.

Якщо ніхто із кандидатів не набирає необхідної кількості голосів виборців, то проводиться другий тур голосування. У другому турі обраним вважається той кандидат, який набере відносну більшість голосів виборців.

Якщо у другому турі кандидати набрали однакову кількість голосів, то обраним вважається старший за віком кандидат.

Така система голосування забезпечить результативність виборів, а також буде сприяти обранню кандидата який користується найбільшою підтримкою громадян.

Законопроект не передбачає мінімальної кількості виборців які мають  взяти участь у голосуванні . Вважається, що громадяни які не взяли участь у виборах утримались від голосування і не проти обрання кандидата за якого проголосувала більшість виборців які взяли участь у голосуванні.

Враховуючи те, що депутати з різних причин можуть вибувати із складу парламенту законопроект передбачає проведення додаткових виборів.

Прийняття цього закону буде сприяти демократизації державного управління та забезпечить представництво регіонів України у Верховній Раді.

При підготовці цього законопроекту було враховано як  національний досвід виборчих компаній так і досвід організації виборів у Великобританії та Канаді.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основу законодавчої бази із врегулювання порушених питань складають Конституція України, та Закон України «Про вибори народних депутатів України».

5. Фінансово-економічні обґрунтування

Запропонований проект закону  додаткових витрат з державного бюджету не потребує.
Інші новини:
 
Фотогалерея
Наша кнопка

<a href="http://www.ukrpart.org" target="_blank"><img src="http://www.ukrpart.org/ukrpart.jpg" alt="Українська Партія" width="135" height="56" border="0"></a>
Хмаринка тегів