Партнери
 
 
Головна » Публікації » День знань – можливість доземно вклонитися нелегкій освітянській справі!
2-09-2011, 12:56
День знань – можливість доземно вклонитися нелегкій освітянській справі!

Коли жовтогаряча ковдра осені поступово змінює життєдайні літні барви, до нас приходить свято, з якого розпочинається шлях кожного у самостійне життя. День знань уже став у нашій країні традицією. Але він щоразу по-доброму хвилює всіх – хто йде шляхом пізнання, веде ним молоду зміну і хто давно попрощався з класом чи аудиторією. 1-ше вересня – це справді всенародне свято, яке за щорічної повторюваності не втрачає свого яскравого колориту, високої емоційності, хвилюючої атмосфери. Дітвора з самого ранку з квітами у руках поспішала до освячених добрими, вічними силами – храмів науки. Урочисті лінійки пройшли у всіх школах: і великих, і малих.

Голова Благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець переконаний, що День знань спонукає доземно вклонитися, віддати належне людям, які присвятили себе, свою працю і пориви душі нелегкій освітянській справі. Тож з самого ранку, 1-го вересня, волонтери та голова Фонду Олег Канівець роз’їхалися по різних містах і селах Стрийщини, Жидачівщини та Миколаївщини, щоб привітати з початком нового навчального року школярів, вчителів та батьків. Особлива увага у цей день звичайно приділялася першокласникам та одинадцятикласникам, адже росте і міцніє наша держава, а разом з нею розвивається й освіта, підростає гідна зміна.

Представники Благодійного фонду «Добре серце» побували у школах м. Стрия й разом з привітаннями від Олега Канівця вручили подарунки: зокрема ЗСШ № 6 – косарку, № 10 – комплект учнівських меблів, №5,  № 1 та Художньому ВПТУ №16 – проектори.  У Стрийському районі побували на святі першого дзвоника у школах сіл: Лисовичі, Воля-Задеревацька, Нежухів, Загірне, Комарів, Великі Дідушичі, де разом з побажаннями досягнення мети у житті, йти впевнено по дорозі знань, яка є цікавою і по-спражньому нескінченною подарували: проектор, газонокосарки, мікрохвильову піч, світильники,  перфоратор.

Голова Благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець ранок першого вересня розпочав разом з учнями та педколективом Розвадівської середньої школи І-ІІІ ступенів, що на Миколаївщині. Пан Олег зазначив: «Усі  шляхи цього дня ведуть до школи. Розпочинається навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень. Особливим і, безперечно, визначальним у житті він стане для першачків, які, тримаючись за руки батьків, вперше ступили на незвіданий шлях і не менш важливим він буде для випускників, яким доведеться обирати професійну стезю, втілюючи отримані знання у різних Вищих учбових закладах». Від Фонду Олег Канівець вручив школі проектор та екран.

Відтак, голова Благодійного фонду «Добре серце» відвідав на Миколаївщині школи №2 та 5 у місті Новий-Розділ. Звичайно пан Олег приїхав не з порожніми руками. Школа № 5 отримала в подарунок комплект учнівських меблів, а альма-матер № 2 – проектор. «Окреме, велике спасибі Вам, Вельмишановні педагоги, за тепло сердець, бездоганне виконання такої відповідальної місії, як виховання підростаючого покоління в дусі любові до рідного краю, до України, та до людини, як до найбільшої гуманітарної цінності. Бо саме Ви, сприяєте формуванню юних особистостей, від яких залежить майбутнє нації, завтрашній день нашої Вітчизни», - зазначив у своїх виступах Олег Канівець. 

Отримали в цей день подарунки від Благодійного фонду «Добре серце» ще кілька навчальних закладів на Миколаївщині, зокрема – ноутбук школа с.Криниця, початкова школа при гімназії м.Миколаїв – ноутбук і проектор;  ЗСШ №2 м.Миколаїв – газонокосарку та проектор – Липівська школа.

Також Олег Канівець відвідав ряд учбових закладів на Жидачівщині. Приємно вразило своєю неординарністю свято у Піддністрянському навчально-виховному комплексі, директором якого є Ольга Гурдя. Десятьох першокласників на шкільне подвір’я привезла ошатно вбрана бричка, а на асфальті перед школою квітами було викладено символ першого вересня – дзвоник. Загалом у цьому навчальному закладі навчається 85 учнів – це одна, дружна, велика сім’я. Саме викладачі с.Підністряни вишивали рушник єдності під час акції «Львівщина вишивана». Фонд «Добре серце» неодноразово допомагав цьому учбовому комплексу і на 1-ше вересня пан Олег привіз подарунки: всім першокласникам рюкзаки, а старшокласникам ноутбук. Як слушно зауважив Олег Канівець: «Коли є першокласники, є перспектива  в школі, є перспектива в селі. З усією теплотою серця цього дня висловлюю слова подяки за щоденну напружену, титанічну працю вчителям, які не тільки щедро діляться своїми знаннями, а й виховують молоде покоління свідомих громадян, справжніх патріотів своєї держави».  

«Ходорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 наближається до свого 90-річчя. Її гордістю звичайно є вихованці, які прославляють свій рідний край. Це лауреат Шевченківської премії, поет Ігор Калинець, народні художники України Володимир Патик та Зеновій Кецало, народний артист України Іван Гамкало, заслужений майстер народної творчості Ольга Возниця. У стінах школи витає дух письменника, директора школи Дмитра Макогона і його дочки, відомої української письменниці Ірини Вільде», так розпочав свій виступ у цьому храмі науки Олег Канівець. «Запам’ятайте цю мить. Через десяток літ, перегортаючи сторінки своїх шкільних альбомів, дивлячись на світлини ви згадуватимете ці чудові, безтурботні  роки. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Вчіться, щоб знати, діяти і повноцінно жити. Впевнений, що зерна науки дадуть добрі сходи і зростуть у ваших душах урожаєм мудрості та натхнення», - сказав на завершення Олег Канівець.  Голова Фонду подарував першокласникам рюкзаки та директорові школи  Надії Голованич –  ноутбук.

Ранок 1-го вересневого дня на подвір’ї Жидачівської гімназії імені Омеляна Партицького,  повнився мелодійними звуками шкільного дзвоника, дитячим щебетом, юнацькими посмішками та морем осінніх айстр. Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість – перепліталися разом. «Ми завжди раді гостям», - такими словами голову Благодійного фонду «Добре серце» Олега Канівця зустрів директор цього учбового закладу Богдан Благий.   Пан Олег побажав школярам легкості у підкоренні вершин знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. «Переконаний, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті, а сприятимуть цьому – високі стандарти освіти вашої гімназії, єдиної на теренах Жидачівщини, єдиної відкритої за часів Незалежної України», - наголосив гість.  Від Фонду Олег Канівець подарував тридцяти одному першокласнику портфелі та педколективу –  ноутбук.

Маленьке село на Жидачівщині Волиця-Гніздичівська теж має свою школу, яка функціонує з 1946 року в колишньому маєтку місцевого пана. Привітний директор учбового закладу Ждан Величко розповів, що у школі усього навчається 67 дітей, цьогоріч вперше за парти сядуть дев’ятеро учнів. Театралізоване свято Першого дзвоника у цій школі відбувалося у спортзалі. Олег Канівець  привітав усіх присутніх з Днем знань: «Наша держава зустрічає справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні та завжди будьте активними у громадському житті своєї школи, краю». У подарунок від «Доброго серця» першокласники отримали рюкзаки та для школи Олег Канівець презентував проектор.

«Вересень починається святом знань, просвіти, науки. Перший шкільний день, перший урок, перші вчителі. Наче все вперше – і слово, і музика, і дзвони душі. У цей день кожна мати чи батько, прокидається як найраніше, аби неодмінно провести свою дитину до школи – якщо не за руку, то ідучи поруч, або проведе поглядом і стоятиме довго – аж допоки видно її дитя», так лірично розпочав свято першого дзвоника директор Бережницької ЗОШ І-ІІІ ступеня Андрій Телішевський. Цей навчальний заклад засновано у 1964 році. У новому навчальному році тут здобуватимуть знання 200 учнів.  Голова Благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець виступаючи у Бережницькій школі сказав: «Хоча я уродженець Стрийщини, Жидачівщина мені близька за своїм патріотичним духом і сталими традиціями. Ваша альма-матер має чималі досягнення у районних олімпіадах, спортивних змаганнях і теж має свої певні традиції. Вітаю Вас зі святом першого дзвоника – Днем знань, який відкриває світ пізнання та сходження до одвічних життєдайних джерел цивілізації, святом молодості і надії насамперед тих, хто вперше у житті переступає поріг школи. Я завжди у своїй пам’яті бережу образ вчителя та шкільних років. Сьогодні з великою любов’ю складаю шану усім вчителям. Будьте і Ви, вдячні їм за їх доброту, за крила і перші злети на які вони нас надихають». Від Фонду першокласникам пан Олег подарував портфелі, а школі –  ноутбук.

Ще дві школи на Жидачівщині отримали подарунки від Благодійного фонду «Добре серце»:  в с.Покрівці до 1-го вересня оновили класи, у двох – було вставлено чотири нові вікна, а педколективу презентували мікрохвильову піч. На відкриття учбового закладу в с. Монастирець куплено килим.

Перше вересня – це завжди особливо урочистий і хвилюючий день, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий, і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Благодійний Фонд  «Добре серце» радий з того, що зумів долучитися до  святкування у багатьох школах, а  своїм прикладом хочемо надихнути й інших на хороші справи.

Наталія Карпенкова 
Інші новини:
 
Фотогалерея
Хмаринка тегів