Друге «пришестя» Путіна на президентський пост ознаменується намаганнями відродити російську імперію. Нову спробу проштовхнути ідею «єдіной і нєдєлімой», але вже з бутафорською назвою «Євразійський союз», запропонував російський політичний шарлатан Костянтин Затулін. Українські обранці ж у відповідь мовчать і чекають вказівки зверху.
Подвійне громадянство за спрощеною процедурою
На офіційному сайті одного політика повідомляється, що «Жители Крыма и Украины, попадающие под категорию российских соотечественников, могут получить возможность вступить в гражданство Российской Федерации без отказа от украинского гражданства. Соответствующий законопроект внес в Государственную Думу РФ депутат Константин Затулин». Подвійне громадянство, «подвійні вибори» президентів, втоплена нами ж українська пенсійна реформа і псевдопільги з боку Росії – чого очікувати ще?
Також Затулін пропонує спрощену форму отримання громадянства Російської Федерації – за заявою дієздатної особи, що досягла 18 років. Навряд чи слід довго пояснювати, які «блага» пропонуватимуть зацікавлені агітатори для досягнення своєї мети. Але це лише невеличка частина великої гри.
Зокрема, 4 жовтня «Известия» опублікували статтю майбутнього президента Росії, а нині прем’єр-міністра РФ Володимира Путіна «Новий інтеграційний проект для Євразії – майбутнє, що народжується сьогодні». Основні постулати публікації вже знані – єдиний економічний простір, спільні інтереси держав, які ще недавно були радянськими республіками.
На такі заяви український політикум мусить реагувати негайно. Незважаючи на оприлюднену позицію вітчизняного МЗС – «на сьогодні не існує більш достойної альтернативи ЄС, і курс України залишається незмінним» – українські високочолі «кнопкодави» із парламенту мовчать або ж просто чекають вказівки зверху.
Логічне завершення – єдина держава?
Позицію Української партії щодо цих подій висловив заступник голови партії Олег Канівець. Він переконаний, що ідея Євразійського економічного простору, висловлена В. Путіним і піднята Росією на свої штандарти, свідчить про посилення імперсько-експансіоністських прагнень Російської Федерації і намагання повністю підпорядкувати собі Україну.
За словами Канівця, у статті В. Путіна про «новий інтеграційний проект для Євразії» проглядається майбутній державний курс наступного президента РФ. І якщо під час перших президентських термінів В. Путін виконував завдання по збереженню територіальної цілісності Росії, то його друге пришестя на російський престол характеризуватиметься намаганнями відродити імперію в новій іпостасі. Недаремно ж він заявляв, що розпад Радянського Союзу – це найбільша геополітична катастрофа ХХ століття.
«Методи, якими діятиме Росія, відомі: спочатку втягнути Україну до Митного союзу, мотивуючи свої дії «спільністю інтересів», потім до Єдиного економічного простору, а там постане питання про військово-політичний блок і Євразійський економічний простір. Логічним завершенням процесу мала б стати єдина держава», – зазначає Олег Канівець.
Як голова Львівської крайової організації Української партії, Канівець також звертає увагу на різке посилення інтересу РФ до України. Це і часті зустрічі російського керівництва з Президентом України В. Януковичем, остання з яких завершилася «суттєвим прогресом». Це також все частіші візити в Україну російського патріарха Кирила з ідеєю «Русского мира», який лише за останні півмісяця двічі відвідав Україну.
Зважаючи на наведені факти, Українська партія вимагає від Президента та уряду України при побудові відносин з РФ виходити виключно з національних інтересів Української держави, а не вести з північним сусідом гру у «піддавки», максимально оприлюднювати дані про хід усіх переговорів між Україною і Росією.
«Лише максимально поінформована й активна українська громадськість не допустить, що ми несподівано опинимося в якомусь новому «союзі», – наголошує Олег Канівець.
Максим Одарченко, для Західної інформаційної корпорації