Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов'їну.
6 січня – річниця від дня народження співця України, поета Володимира Сосюри, автора безсмертного вірша «Любіть Україну».
Поет-патріот, Володимир Сосюра зі зброєю в руках захищав свою Вітчизну – оспівану ним Україну – спочатку у рядах Петлюрівської армії, потім як військовий кореспондент у часи Другої світової війни.
Заклик поета любити Україну – це велика любов, це справжній патріотизм поета. В. Сосюра звертається, насамперед, до молоді, оскільки майбутнє України пов’язане з долею молодого покоління, і від того, наскільки щиро воно любитиме Україну, залежатиме її доля.
Про вірш Сосюри «Любіть Україну» компартійна газета «Правда» свого часу писала, що під ним підписалися б і Петлюра та Бандера, а поет-націоналіст, який пише про Україну, поза часом і простором. Володимир Сосюра після всіх тих нападів та звинувачень чекав на арешт, та після смерті Сталіна і розстрілу Берії провидіння захистило його, хоча в ГУЛАГу за нього відсиділа заручником його дружина.
«Вірш «Любіть Україну» із захопленням читали, вивчали, переписували всі шанувальники творчості Володимира Сосюри. Так любити Україну і писати можна тільки маючи палке, любляче серце і чисту душу.
Патріотична творчість поета актуальна і сьогодні, коли певні владні кола знову намагаються позбавити Україну омріяної віками свободи і незалежності, намагаючись втягнути у нові «митні» та «євразійські союзи».
Прес-служба Львівської крайової організації Української партії