Партнери
 
 
Головна » Публікації » Соціальній аптеці — подаруноки від міського голови та «Доброго серця»
18-09-2011, 11:26
Соціальній аптеці — подаруноки від міського голови та «Доброго серця»

17 вересня увесь 350-тисячний колектив працівників фармацевтичної галузі України відзначив своє професійне свято. Приймали вітання з цієї нагоди і фармацевти та провізори Стрия, які забезпечують населення необхідними для подолання недуги лікарськими засобами.

Наше місто знане своїми давніми традиціями і в галузі фармацевтики. Приміром, перша аптека у Стрию відкрилася ще 200 років тому. А минулого року запрацювала і міська соціальна аптека. Її основним, визначальним напрямом діяльності є забезпечення мешканців міста, лікувальних установ медичними засобами, що підлягають спеціальному контролю, обслуговування пільгових категорій громадян, забезпечення ліками за доступними цінами соціально-незахищених верств населення.

Комунальне підприємство «Стрийська міська соціальна аптека» було створено за підтримки місцевої влади, особисто міського голови Стрия Романа Шрамов’ята. Бо саме створення аптеки зумовлювало поліпшення забезпечення соціально незахищених та пільгових верств населення необхідними ліками за доступними цінами.

Звісно, приватним аптечним структурам не вигідно займатися забезпеченням ліками пільговиків, спеціальними препаратами бюджетні медичні установи тощо. Усе це, зрозуміло, вимагає необхідних дозволів, відповідних умов. І саме соціальна аптека у Стрию займається усім цим, для неї це — пріоритетні напрямки роботи. Тому й зрозуміло, що саме у день професійного свята міський голова Стрия Роман Шрамов’ят завітав у колектив міської соціальної аптеки. Він привітав усіх працівників зі святом, побажавши гараздів та успіхів і в роботі, і в особистому житті. До цих слів додався і подарунок від міського голови — аптечний холодильник, що необхідний для зберігання медпрепаратів з дотриманням температурного режиму.

Опісля відбулася ділова розмова із працівниками соціальної аптеки, яка торкалася різних питань. Недавно Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів», згідно з яким значно посилено відповідальність за виготовлення та реалізацію фальсифікованих лікарських засобів. Посилення контролю за якістю лікарських препаратів, а також організація забезпечення пільгових категорій населення безкоштовно ліками за кошти міського бюджету, про стан розрахунків за отримані ліки з боку міських закладів охорони здоров’я — це далеко не повний перелік питань, що обговорювалися під час зустрічі. Міський голова Р. Шрамов’ят наголосив на необхідності активізації роботи колективу аптеки щодо організації тут відділу з виготовлення лікарських препаратів.

Того ж дня колектив комунального підприємства «Стрийська міська соціальна аптека» привітав і голова Благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець, який тісно співпрацює з аптекою щодо надання нею необхідних послуг, забезпечення ліками за доступними цінами стриян. Він вручив фармацевтам подарунки з нагоди професійного свята. До речі, за допомогою Фонду цього року було забезпечено різні категорії населення необхідними лікарськими засобами за пільговими цінами (12 % знижки), різницю в ціні на медикаменти компенсував Фонд «Добре серце».

Як наголосив керівник міської соціальної аптеки Орест Іваницький, попри зрозуміле розширення цього соціального проекту, визначальним у діяльності  аптечної установи є і залишатиметься надалі забезпечення необхідними ліками соціально незахищених верств населення. Також комунальна аптека сподівається, що зможе мати свої відділення і в районі. Тривають перемовини зі Стрийською центральною районною лікарнею щодо можливості розміщення мережі комунальних відділень аптеки у ФАПах району та надання знижки жителям району у комунальній аптеці м. Стрия.

За матеріалами газети «Гомін волі»
Інші новини:
 
Фотогалерея
Хмаринка тегів