Головна » Проекти Законів » Проект Закону України «Про вибори народних депутатів України»
7-12-2010, 17:09
Проект Закону України «Про вибори народних депутатів України»

Розділ І

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Стаття 1. Вибори народних депутатів України є вільними і проводяться на засадах загального, рівного і прямого виборчого права шляхом  таємного голосування.

Стаття 2. Депутатом може бути обраний громадянин України, якому на день голосування виповнилось 25 років.

Стаття 3. Ніхто не може бути примушений до участі або неучасті у виборах. Дії, що супроводжуються насильством, погрозами, обманом, підкупом чи будь-якими іншими діями, що перешкоджають вільному волевиявленню караються відповідно до законодавства України.

Стаття 4. Право обирати мають громадяни України яким на день голосування виповнилось 18 років. Кожний виборець має один голос і голосує особисто. Голосування за інших осіб чи передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється.

Стаття 5. Право висувати кандидатів у депутати належить політичним партіям. Громадяни України можуть набувати статусу кандидата у народні депутати України шляхом самовисунення в порядку встановленому цим законом.

Стаття 6. Вибори депутатів здійснюються за мажоритарною системою абсолютної більшості. Обраним вважається кандидат, який набрав більше ніж 50 відсотків голосів виборців.

Якщо ніхто  із кандидатів не набере більше 50 відсотків голосів виборців проводиться другий тур, у якому беруть участь два кандидати, які набрали найбільше голосів.

У другому турі обраним вважається кандидат, за якого проголосувала більшість  виборців, що взяли участь у голосуванні. Якщо обидва кандидати набрали однакову кількість голосів, то обраним вважається старший за віком кандидат.

Стаття 7. Офіцери, прапорщики, мічмани особового складу Збройних Сил України, інших військових формувань, МВС та СБУ, а також прокурори, судді та державні службовці до реєстрації кандидатами у депутати мають подати у відставку не пізніше ніж за 2 місяці до початку виборчої компанії.

Стаття 8. Депутатами не можуть бути обрані громадяни, які на день виборів проходять строкову військову або альтернативну (невійськову) службу.

Стаття 9. Здійснення виборчого права зупиняється на відповідний період для осіб, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі.

Стаття 10. Право голосу не мають громадяни, визнані судом недієздатними.

Стаття 11. Проведення виборів, підрахунок голосів та оголошення результатів виборів здійснює Центральна виборча комісія.

 

Розділ II

ВИДИ ВИБОРІВ ДЕПУТАТІВ, ПОРЯДОК І СТРОКИ ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ

 

Стаття 12. Види виборів депутатів та порядок їх призначення

1. Вибори депутатів можуть бути черговими, позачерговими, повторними та додатковими.

2. Чергові вибори депутатів проводяться у зв'язку з закінченням конституційного строку повноважень Верховної Ради України і не потребують окремого рішення про їх призначення.

3. Позачергові вибори депутатів призначаються Президентом України в порядку, встановленому Конституцією України та цим законом.

4. Додаткові вибори депутата призначаються в одномандатному окрузі Центральною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі визнання виборів депутата у цьому окрузі недійсними або вибуття депутата, обраного в цьому окрузі.

5. Повторні вибори призначаються Центральною виборчою комісією у випадку, якщо ніхто із кандидатів не набрав більше 50 % голосів виборців у першому турі виборів.

Стаття 13. Строки проведення виборів.

1. Чергові вибори депутатів проводяться в останню неділю березня четвертого року повноважень Верховної Ради України.

2. Початок виборчого процесу чергових виборів депутатів Центральна виборча комісія оголошує за 60 днів до дня виборів.

3. Позачергові вибори депутатів відбуваються в останню неділю шістдесятиденного строку з дня опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України.

4. Додаткові вибори депутата в одномандатному окрузі відбуваються в останню неділю шістдесятиденного строку з дня опублікування рішення про їх призначення. Рішення про призначення додаткових виборів депутата приймається Центральною виборчою комісією не пізніш як у тридцятиденний строк з дня дострокового припинення повноважень обраного в цьому окрузі депутата.

5. Початок виборчого процесу додаткових виборів депутата в одномандатному окрузі оголошується Центральною виборчою комісією не пізніше наступного дня після опублікування рішення про їх призначення.

6. Додаткові вибори депутата в одномандатному окрузі протягом одного року до дня проведення чергових виборів не проводяться.

7. Повторні вибори проводяться через 14 днів після проведення першого туру виборів, у разі якщо ніхто із кандидатів не набрав більше 50 % голосів виборців у першому турі.

 


<<  1  2  3  4  5  >>


Інші новини:
 
Фотогалерея
Наша кнопка

<a href="http://www.ukrpart.org" target="_blank"><img src="http://www.ukrpart.org/ukrpart.jpg" alt="Українська Партія" width="135" height="56" border="0"></a>
Хмаринка тегів